بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت بر اثر شیوع ویروس کرونا در جهان تاکنون ۲۵۶ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۴۷۲ به کرونا ویروس مبتلا شده اند. از این تعداد ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۳۶۱ نفر جان خود را از دست داده اند. تعداد ۲۳۱ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۹۰۳ نفر نیز بهبود یافته اند.(جمعه بیست و هشتم آبان هزار و چهارصد)

آمریکا، هند، برزیل، انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه, ایران، آرژانتین و آلمان به ترتیب در رده های اول تا دهم کشورهای آلوده به ویروس کرونا در جهان هستند. همچنین ایران در رده هشتمین کشور آلوده به کرونا ویروس در جهان قرار دارد.

پایگاه اطلاع رسانی داده های آمار کرونا در جهان worldometers، مجموع آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را ۴۸ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۴۵۵ مورد گزارش کرده است. همچنین مجموع امار قربانیان کرونایی امریکا را ۷۸۹ هزار و ۱۵۵ نفر گزارش کرده است.(جمعه بیست و هشت آبان هزارو چهارصد)

شمار کل مبتلایان ویروس کرونا در ستون «Total Cases» قرار دارد. تعداد کل جان باختگان کرونا ویروس در ستون «Total Deaths» قرار دارد. آمار کل بهبود یافتگان بیماری کووید ۱۹ در ستون «Total Recovered» قرار گرفته است.

ایران با مجموع آمار مبتلایان ۶ میلیون و ۶۳ هزار و ۷۷۵ نفر و مجموع قربانیان ۱۲۸ و ۶۳۴ نفر به بیماری کرونا; در رده ۸ کشور آلوده به ویروس کرونا در جهان قرار گرفت.(۱۴۰۰/۰۸/۲۸)