فرماندهی عملیات مشترک تمدید زمان خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق را تکذیب کرد.

سرلشکر «تحسین الخفاجی»، سخنگوی عملیات مشترک اظهار داشت: حرف و حدیث‌ها درباره تمدید زمان خروج نیروهای آمریکایی از عراق غیر دقیق و نادرست است.

وی تاکید کرد: زمان خروج نیروهای رزمی در سی و یکم ماه دسامبر آتی ثابت است و تغییری در آن ایجاد نشده است.

الخفاجی در پایان گفت: رابطه دو طرف پس از خروج نیروهای رزمی، مستشاری و در زمینه‌های آموزشی، تسلیح و تبادل اطلاعات امنیتی علیه گروه تروریستی داعش خواهد بود.

در همین ارتباط، گردان‌های سیدالشهداء عراق خواستار افزایش سطح آمادگی‌ها برای رویارویی سرنوشت‌ساز و تاریخی با نیروهای آمریکایی شد.

واکنش فرماندهی عملیات مشترک عراق به تمدید زمان خروج نظامیان آمریکایی

«ابو الاء الولائی»، دبیرکل گردان‌های سید الشهداء در توئیتی نوشت: با نزدیک شدن به ساعت تعیین‌کننده و نبرد بزرگ، مقاومت اسلامی گردان‌های سید الشهداء از گشوده شدن باب عضویت و داوطلب شدن در صفوف خود خبر می‌دهد و از مردم مقاوم عراق و گروه‌های مقاومت می‌خواهد به منظور رویارویی سرنوشت‌ساز و تاریخی با اشغالگران امریکایی در ساعت 12 شامگاه روز 31/12/2021 بر سطح آمادگی خود بیفزایند.

در همین رابطه، هیات هماهنگی گروه‌های مقاومت نیز بیانیه‌ای درباره روند خروج نیروهای امریکایی از عراق صادر کرده بود.

گردان‌های حزب‌الله عراق از انحلال «سرایا الدفاع الشعبی» و بستن مقرهای آن خبر داد.

«ابوعلی العسکری»، مسئول امنیتی گردان‌های حزب‌الله در توئیتی نوشت: فرماندهی گردان‌های حزب‌الله در راستای اقدام یکی از گروه‌های دوست درخصوص انحلال نیروهای نظامی وابسته به خود تصمیم گرفت:

نخست: انحلال «سرایا الدفاع الشعبی» و متوقف‌سازی همه فعالیت‌های آن و بستن مقرهای این گروه.

دوم: ادغام آنها همراه با نفرات و تجهیزات‌شان در فرماندهی حشد شعبی تا این سازمان همانند دیگر همسان‌هایشان رفتاری برابر با آنها داشته باشد و حقوق آنها را تامین کند.

در پایان این توئیت آمده است، امیدواریم که برادران‌مان (جریان صدر) سه تیپ مذکور را تحت فرمان حشد شعبی دربیاورند و با فرماندهان پیشمرگه برای اتمام انحلال آن و ادغام در دستگاه‌های امنیتی تفاهم کنند تا وارد مرحله جدیدی در گسترش امنیت و صلح در جای جای عراق‌ عزیزمان باشیم.

پیش از این، «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر از انحلال لشکر «الیوم الموعود» و بستن مقرهای آن خبر داده بود.