منابع عبری‌زبان، امروز (چهارشنبه)، از ورود یک موشک شلیک‌شده از خاک سوریه به حریم فلسطین اشغالی خبر دادند.

منابع رسمی سوریه، بامداد امروز، گزارش دادند که  حوالی ساعت ۱:۲۶، جنگنده‌های تل‌آویو در حمله‌ای از  شمال شرق بیروت، نقاطی را در منطقه الوسطی هدف قرار داده‌اند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد که پدافند هوایی سوریه با این حمله مقابله کرده و به سمت جنگنده‌های اسرائیلی موشک شلیک کرده است.

طبق این گزارش، یکی از موشک‌های شلیک شده جنگنده متخاصم را تا داخل خاک فلسطین اشغالی تعقیب می‌کند و در نهایت در آسمان حیفا منفجر می‌شود بی‌آنکه پدافند رژیم صهیونیستی آن را رهگیری کند.

ناتوانی پدافند هوایی رژیم صهیونیستی در رهگیری موشک سوری

خبرگزاری رسمی سوریه بامداد امروز خبر داده بود که در پی حمله‌ جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، دو نفر کشته و شش نظامی زخمی شده‌اند.

این خبر ساعاتی پس از اعلام پدافند هوایی سوریه مبنی بر مقابله با یک حمله هوایی منتشر شد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با استفاده از حریم‌هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند. 

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها گزارش داده‌اند رژیم صهیونیستی روزانه قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض  و به حریم هوایی لبنان تجاوز می‌کند. 

دولت سوریه بارها اعلام کرده است رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای و غربی آن از گروه‌های تکفیری تروریستی که علیه دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند.

ارتش سوریه تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت تل‌آویو را از گروه‌های تروریستی فعال در سوریه کشف کرده است.