شبکه  N۱۲ متعلق به رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که مالزی هنوز به تیم اسکواش این رژیم اجازه ورود به خاک خود را برای شرکت در مسابقات جهانی   ماه آینده در مالزی نداده است.

به گزارش این شبکه، وزارت فرهنگ و ورزش و وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در این پرونده مداخله کرده و در تلاش هستند تا بتوانند این مشکل را برطرف کنند.

انجمن اسکواش رژیم صهیونیستی نیز از فدراسیون بین المللی اسکواش خواسته است تا کوالالامپور را ملزم کند که به این تیم اجازه دهد تا برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان وارد مالزی شوند.

آویو بوشینسکی، رئیس فدراسیون اسکواش رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه N۱۲ با بیان اینکه این موضوع را به راحتی رها نخواهند کرد، افزود: اگر فدراسیون بین المللی اسکواش به ما کمک نکند به دادگاه حکمیت ورزش شکایت خواهیم کرد.

مالزی به تیم اسکواش رژیم صهیونیستی اجازه ورود به این کشور را نداد

مسابقات اسکواش قهرمانی جهان از ۷ دسامبر در مالزی آغاز می‌شود.

چندی پیش وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی مدعی شد که برخی کشور‌های عربی و اسلامی جدید از جمله قطر، تونس، عمان و مالزی احتمالا به توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط با این رژیم ملحق می‌شوند.  

پس از این ادعا سیف الدین عبدالله، وزیر خارجه دولت مالزی با صدور بیانیه‌ای این اظهارات را تکذیب کرد و گفت که دولت مالزی بر موضع و تعهد تزلزل ناپذیر خود جهت حمایت از آرمان ملت فلسطین و نبرد آن‌ها (فلسطینی‌ها) علیه اشغالگران و جنایات علیه مردم فلسطین خواهد ایستاد.