«علی القحوم» از رهبران جنبش انصارالله در انتقاد از نقش منفی امارات در تخریب یمن، گفت که ابوظبی به دروغ ادعا می‌کند که نیروهای خود را از یمن خارج کرده است.

القحوم به شبکه خبری المیادین گفت که امارات مجددا تجاوز به یمن را از سر گرفته است و از طریق حمایت گروههای تروریستی داعش و القاعده این نقش را ایفا می‌کند.

وی همچنین تأکید کرد که امارات این اقدامات را در راستای اجرای آموزشهای آمریکایی-اسرائیلی-انگلیسی انجام می‌دهد.

ادعای دروغ و جدید امارات

این در حالی است که یک منبع نظامی امروز سه‌شنبه از کشته شدن «سمیح جرادة الصبیحی» سرکرده لشکر دوم گروه موسوم به «الویه العمالقه» -وابسته به امارات- در شبوه واقع در جنوب یمن خبر داد.

این منبع گفت که الصبیحی، یکی از برجسته‌ترین سرکرده‌های میدانی سلفی بود که کشته شدنش، ضربه مهلکی به امارات در جنوب یمن است.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز روز گذشته از توقیف یک کشتی اماراتی توسط نیروی دریایی یمن خبر داد که حامل مقادیر زیادی سلاح بود.

سریع تأکید کرد که نیروی دریایی یمن، به مدت چند روز، این کشتی را تحت نظر داشته و پس از آن موفق شده است آن را توقیف کند. این کشتی به بندرگاه الحدیده منتقل شد.

امارات و عربستان سعودی که از فروردین ۱۳۹۴ ائتلافی را به بهانه بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن تشکیل دادند، در جنوب یمن به شدت دچار اختلاف شده‌اند؛ به نحوی که امارات در پی پایان بخشیدن به حضور مزدوران سعودی است.