پیش بینی می‌شود هشام ابو هواش ، اسیر فلسطینی تا ساعاتی دیگر به اعتصاب غذا ی خود پایان دهد. تصمیم ابو هواش برای پایان دادن به اعتصاب غذا، پس از توافق برای آزادی او در ۲۶ فوریه اتخاذ شده است.

خضر عدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی به المیادین گفت: هشام ابوهواش به زودی آزاد خواهد شد.

صهیونیست‌ها به قتل ابوهواش مصمم بودند، اما شکست خوردند

المیادین به نقل از محمد شلح از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد اسرائیل مصمم بود که اسیر هشام ابوهواش را به قتل برساند، اما شکست خورد.

شلح در گفتگو با پایگاه اینترنتی المیادین افزود: ما این پیام اشغالگران را به عنوان یک چالش در نظر گرفتیم و برای یک نبرد واقعی آماده شدیم. اولین اقدام ما، با مردم و شورش خیابانی بود که حمایت خود را از ابوهواش نشان دادند. اشغالگران از تکرار شکست‌ها به علت اعتصاب غذای اسیران در تنگنا قرار گرفتند.

فشار جهاد اسلامی در تصمیم برای آزادی هشام ابوهواش

در همین حال رسانه‌های صهیونیست اذعان کردند فشار جهاد (اسلامی) کار خودش را در خصوص توافق برای تمدید نشدن بازداشت اداری ابوهواش کرد.

عضو کنست پیروزی ابو هواش را مایه ننگ رژیم صهیونیستی خواند

کانال تلگرام فلسطین الآن نوشت: کاتی شتریت، عضو کنست اسرائیل با به اشتراک گذاشتن عکسی که روی آن نوشته شده بود: «پس از تهدیدات مقاومت، ابو هواش آزاد خواهد شد» نوشت: بازدارندگی را از دست دادیم و این برای ما عار است.

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل: از حل مسئله ابوهواش مطلع شدیم

بنا بر گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز گفت: از حل مسئله ابوهواش مطلع شدیم و این مسئله خوبی است.ما همواره گفته ایم که بازداشت شدگان باید بر اساس اقدامات حقوقی محاکمه یا آزاد شوند.

پیروزی بزرگ مقاومت با آزادی اسیر فلسطینی

موافقت دادستان نظامی رژیم صهیونیستی با آزادی هشام ابوهواش در ۲۶ فوریه

شبکه تلویزیونی الجزیره در خبری به نقل از منابع فلسطین اعلام کرد دادستان نظامی رژیم صهیونیستی با آزادی هشام ابوهواش اسیر فلسطینی در بیست و ششم فوریه موافقت کرد.

مقامات مصری پیشنهاد دادند ابوهراش به اعتصاب غذای خود در ازای آزادی پایان دهد و حالا قرار است این اسیر فلسطینی ۲۶ فوریه از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد شود.

گروه‌های فلسطینی اعلام کرده اند کوچکترین آسیبی به ابوهراش تا زمان آزادی وی در زندان‌های صهیونیستی می‌تواند عواقب سختی برای این رژیم به همراه داشته باشد.

زاهر جبارین، مسئول دفتر اسرای فلسطینی نیز هشدار داده اگر ابوهراش در زندان‌های رژیم صهیونیستی آسیب ببیند معادلات در سرزمین‌های اشغالی تغییر خواهد کرد.

ابوهراش یکی از ۶۰ زندانی است که در اعتراض به بازداشت اداری رژیم صهیونیستی ۱۴۱ روز است در اعتصاب غذا به سر می‌برند. بازداشت اداری به نیرو‌های رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد که یک زندانی فلسطینی را به مدت نامحدودی بدون هیچ گونه تعقیب قضایی و یا محاکمه زندانی کند.