هشتگ #BareShelvesBiden ( قفسه‌ها خالیست ، بایدن) روز گذشته در صدر موضوعات پرطرفدار توییتر قرار گرفت. این هشتگ برای دومین بار طی چند ماه گذشته، در اعتراض به اقتصاد آمریکا و بحران زنجیره تامین کالا ایجاد شد.

به گزارش اسپوتنیک، این هشتگ از سوی کاربران رسانه‌های اجتماعی برای تنبیه رئیس جمهور آمریکا ایجاد شده است. قفسه‌های خالی فروشگاه ها، افزایش قیمت‌ها و تمجید بایدن از پیشرفت دولت در حل مشکلات زنجیره تامین، دست به دست هم دادند تا کاربران آمریکایی اعتراض خود را در قالب این هشتگ بیان کنند. کمبود محصولات و کالاها، قیمت‌ها را افزایش داده و تورم را به سطوح بالاتری کشانده است.

بایدن در سخنرانی خود درباره بحران زنجیره تامین در اواخر سال گذشته به نشانه‌هایی اشاره و بیان کرد که گلوگاه‌ها در حال رفع مشکل هستند. رئیس جمهور آمریکا روند خرده‌فروشی‌ها نسبت به سال گذشته را افزایشی خواند و به بهبود خدمات پستی در آمریکا اشاره کرد. بایدن همچنین به کاهش قیمت گاز پس از افزایش  آن در اوایل سال جاری تاکید کرده بود.

بحران زنجیره تامین و کمبود کالا در خواربارفروشی‌های آمریکا موضوع جدیدی نیست. اما این هفته و با اولین بارش برف، قفسه‌ها خالی‌تر از گذشته بنظر می‌آیند. اکثر کاربرانی که از این هشتگ حمایت کردند، عکس‌هایی از قفسه‌های خالی و نیمه خالی سوپرمارکت‌ها را به اشتراک گذاشتند.

بایدن و قفسه خالی فروشگاه های آمریکا

کمبود اجناس در قفسه فروشگاه های آمریکا

کمبود اجناس در آمریکا

بحران تامین اقلام در آمریکا