روسیه خود را برای حمله به اوکراین آماده می‌کند!

مقامات امنیتی و اطلاعاتی آمریکا بار دیگر مدعی شدند روسیه خود را برای تهاجم به اوکراین آماده می‌کند.

بر این اساس، نهاد‌های اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند روسیه در نظر دارد از طریق عوامل خود در شرق اوکراین به نیرو‌های روسی حمله کند و بهانه جنگ علیه اوکراین را فراهم نماید. روسیه خود را برای عملیاتی معروف به "عملیات پرچم دروغین" آماده می‌کند تا به کمک آن بتواند حمله به اوکراین را توجیه نماید!

چیزی که نهاد‌های اطلاعاتی می‌گویند تصویری شبیه به آن چیزی است که در سال ۲۰۱۴ رخ داده بود. نهاد‌های اطلاعاتی آمریکا می‌گویند این اقدام بخشی از نمایش روسیه خواهد بود که به کمک آن می‌خواهد وضعیتی ایجاد کند تا بتواند به جامعه بین المللی بگوید که روس‌ها باید از خود واکنش نشان دهند! یعنی حمله به اوکراین را توجیه کنند.

به گفته مقامات آمریکایی جامعه اطلاعاتی این کشور دریافته که روسیه مشغول استقرار گروهی از عوامل خود در شرق اوکراین است. شرق اوکراین منطقه مورد منازعه میان دو کشور است و روس‌ها مدت هفت سال است که از جدایی طلبان اوکراینی حمایت می‌کنند. روسیه قصد دارد با استفاده از عوامل وابسته به خود، علیه نیرو‌های روسی حملاتی را انجام دهد و سپس اوکراینی‌ها را برای این کار مقصر معرفی کند و از این طریق بگوید که ما باید از خود دفاع کنیم! روسیه می‌خواهد با این کار تهاجم بیشتر به اوکراین را توجیه کند.

با این حال، آمریکا مدعی تلاش برای جلوگیری از اجرای چنین سناریویی است و به همین علت این اطلاعات محرمانه را منتشر کرده است! این گونه اقدامات به "عملیات پرچم دروغین" معروف است.

روسیه خود را برای حمله به اوکراین آماده می‌کند!

وزارت دفاع اوکراین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد آن‌ها هم اطلاعات مشابهی دریافت کردند که نشان می‌دهد عوامل روسیه از مدتی قبل در شرق اوکراین مستقر شده اند. البته در هفته جاری مقامات آمریکایی در گفتگو‌ها با روس‌ها تلاش کردند تا تنش زدایی کنند، ولی اکنون به وضوح می‌بینند که این گفتگو‌ها سازنده نبوده است، زیرا روس‌ها برای توجیه جنگ اکنون این برنامه ریزی را انجام داده اند.