به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از روزنامه "جروزالم پست"، "یعقوب امیدرور" مشاور امنیت ملی "بنیامین نتانیاهو" روز چهارشنبه گذشته پیش از سفر "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به پاریس رفت و با "فرانسوا اولاند" رئیس جمهور جدید و "لوران فابیوس" وزیر خارجه این کشور دیدار و گفتوگو کرد.

یکی از مسئولان در این باره گفت که نتانیاهو بر حسب عادت به جای سفیر رژیم صهیونیستی در پاریس همواره فرستاده شخصی خود را برای دیدار با رئیس منتخب جدید اعزام می‌کند و شاید این امر تلاشی باشد برای اطمینان از اینکه دولت سوسیالیست جدید همچنان به موضع خود در مسئله ایران همانند دولت سارکوزی پایبند است.

بر اساس این گزارش نتانیاهو همچنین امیدرور را به منظور مطلع کردن رهبران جدید فرانسه از مواضع اسرائیل در قبال قضیه فلسطین اعزام کرد.

کاخ الیزه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که امیدرور نامه شخصی نتانیاهو را به اولاند تقدیم کرد اما اشاره‌ای به محتوای نامه نکرد.

در این بیانیه آمده است که اولاند تمایل فرانسه برای عمیق‌تر شدن روابط دو جانبه پاریس و تل‌آویو و توسعه روابط بین انجمن‌های فرانسوی و اسرائیلی در تمامی زمینه‌ها را اعلام و تاکید کرد که تمایل دارد در آینده نزدیک با نتانیاهو دیدار کند.

این در حالی است که دفتر نتانیاهو در مورد این نشست هیچ بیانیهای صادر نکرده است.