به گزارش افکارنیوز، فارس شبکه خبری رویترز اعلام کرد آمریکا از عدم همراهی سوییس با اجرای تحریمهای نفتی علیه ایران ابراز تأسف کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از سفیر آمریکا در سوئیس اعلام کرد، واشنگتن از اینکه سوئیس هنوز تحریم نفتی اتحادیه اروپا علیه ایران را اعمال نکرده است، متأسف است.

سفیر آمریکا افزوده است که او انتظار نداشته اقدامات سوئیس، در درازمدت راه گریز قانونی را در اختیار[ایران] قرار دهد.

به گزارش رویترز، سوئیس اعلام کرده است هنوز در مورد تحریم‌های اتحادیه اروپا تصمیم‌های لازم را اتخاذ نکرده و تصمیم‌گیری در این مورد را به زمان دیگری موکول کرده است.

«دونالد اس بیر»، در یک کنفرانس خبری در ژنوگفت: «ما مراتب تأسف خودمان را ابراز کردیم. ما تمایل داریم آنها این کار را انجام دهند[در تحریم‌های علیه ایران، قوانین اتحادیه اروپا را دنبال کنند.]

«دونالد بیر» همچنین گفت سوئیس بر نقش سنتی خود به عنوان کشور میانجی بین تهران و واشنگتن تأکید کرده و افزود سابقه خنثی بودن این کشور دلیلی است که آنها از تحریم‌های اتحادیه اروپا حمایت نمی‌کنند.

وزارت اقتصاد سوئیس، که هیئت تصمیم‌گیرنده در مورد اعمال تحریم‌هاست، روز پنجشنبه اعلام کرد این شورای فدرال هنوز در مورد اینکه کی در مورد تحریم‌های ایران تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد کرد، چیزی اعلام نکرده است.

سفیر آمریکا در سوئیس گفت: «چیزی که از رهبران سوئیس می‌فهمم این است که آنها نمی‌خواهند کورشان راه گریزی برای دور زدن تحریم‌ها باشد.»

فکر نمیکنم این چیزی باشد که آنها میخواهند یا چیزی که آنها به دنبالش هستند.