به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، هزاران بحرینی عصر روز جمعه به خیابانهای این کشور سرازیر شدند و بار دیگر طی تظاهرات مسالمتآمیز خواستار برقراری حکومتی دموکراتیک در این کشور حاشیهای خلیج فارس شدند.

این تظاهرات در جمعه " عهد و ثبات " و با عنوان " ملت دموکراسی را انتخاب کرده است " برگزار شد.

تظاهرات امروز ساعت ۵ به وقت محلی و از میدان " شاخورة " تا میدان " الدراز " برگزار شد.

تظاهرات امروز به دعوت گروه‌های سیاسی بزرگ بحرین از جمله حزب " الوفاق "، " الوعد "، " الاخاء "، " الوحدوی " و " القومی " برگزار شد.

مناطق مختلف بحرین دیروز شاهد برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز بود که نیروهای رژیم بحرین با استفاده از باتوم و گازهای سمی و اشک آور به مقابله با آن برخاستند.

نیروهای رژیم بحرین همچنین تظاهرات شبانه در روستاها و شهرهای بحرین برای آمادگی جهت برگزاری تظاهرات بزرگ امروز جمعه را سرکوب کردند.

درگیری های شدیدی در شهرک الدیر روی داد که در جریان آن شماری از تظاهرکنندگان زخمی شدند.

بحرین از یکسال پیش صحنه انقلاب مردمی برای دستیابی به آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی است.این انقلاب با موج سرکوبگری رژیم آل خلیفه با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی همراه شده است و درجریان آن صدها نفر شهید یا زخمی شده اند.رژیم بحرین برخوردار از حمایت غرب بویژه آمریکا و انگلیس همچنین هزاران نفر دیگر را بازداشت کرده و بدون هیچ گونه اتهامی به زندان انداخته است.

برکنار کردن مردم از مشاغل خود به علت شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز از دیگر اقدامات رژیم آل‌خلیفه بوده است.منابع خبری فاش کرده اند که رژیم بحرین از گازهای اشک آور و سمی ساخت آمریکا برای سرکوب مردم استفاده می کند.