به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جزیره العربیه، نوشت: اسناد و مدارک قانونی منتشر شده در آمریکا به دنبال یک اختلاف حقوقی نشان میدهد که "عبد العزیز بن فهد"، پسر ملک فهد به همراه یکی از نزدیکانش شرکتی با سرمایه یک میلیارد دلار در آمریکا تاسیس کرده است.

امپراطوری املاک محرمانه و سری این شاهزاده سعودی که به یک میلیارد دلار بالغ شده، هم اکنون به دلیل اختلافات حقوقی خاندان سعودی در معرض فاش شدن قرار گرفته است.

این اسناد که به دادگاهی در آمریکا ارائه شده، نشان می‌دهد که شرکت نفتی " بریتیش پترولیوم " و شرکت سامانه‌های دفاعی " بریتیش‌ایر اسپیس سیستمز " از مستأجران ساختمان‌های این شاهزاده سعودی هستند.

با این حال وکلای این شرکت از دادگاه خواسته‌اند جزئیات مربوط به مالکیت آن همچنان محرمانه باقی بماند.

این اسناد نشان می دهد که عبدالعزیز بن فهد و " شیخ خالد العساف "، از نزدیکان وی طی ۱۵ سال گذشته یعنی از سال ۱۹۹۶ چندین ساختمان در ۹ ایالت آمریکا در اختیار دارد.

این شرکت همچنین ۲ ساختمان از ۴ ساختمان شرکت بریتیش پترولیوم را در شهر " هیوستون " در ایالت تگزاس خریداری کرده است. این شرکت از سال ۱۹۹۶ حدود ۳۷۹ میلیون دلار از طریق خرید و فروش ساختمان در آمریکا درآمد کسب کرده و همچنان ۱۵ مجتمع در ۹ ایالت آمریکا در اختیار دارد که ارزش آنها بالغ بر ۹۸۵ میلیون دلار برآورد شده است.

در شکایت مطرح شده علیه این شرکت آمده است که صاحبان آن مبالغی نامتعارف از مشتریان خود دریافت کردهاند.