به گزارش افکارنیوز به نقل از جام نیوز، روزنامه هاآرتص(Haaretz)، روز شنبه ۲۰ خرداد(June ۹) نوشت: محسن سازگارا، از موسسان سابق سپاه[!] و معاون نخست وزیر ایران، از یهودیان آمریکایی خواست تا کمک کنند دولت آمریکا توجه خود را از برنامه هسته ای ایران برداشته و به سمت تغییر رژیم در ایران حرکت کند. در یک جلسه بی سابقه، سازگارا که از سال ۲۰۰۳ در تبعید است[!]، اعلام کرد که ایران به خاطر تحریم ها در لبه شکست قرار دارد و در حال حاضر در داخل دولت ایران، عدم مدیریت وجود دارد.

گفتنی است در حالی ادعا می شود سازگارا از موسسان سپاه است و به این وسیله می خواهند برای وی یک چهره مهم و تاثیرگذار بسازند، که دکتر جواد منصوری، نخستین فرمانده سپاه گفته است: " به صراحت از زبان من بنویسید که محسن سازگارا، هیچ نقشی در تأسیس سپاه نداشت و هرگونه اظهار نظری درباره فعالیت او در سپاه کذب محض است. سازگارا فقط به مدت یک ماه در پادگان «حر» که در آن زمان گارد ملی در آنجا تشکیل شده بود، حضور داشت. در ابتدای تشکیل سپاه، نهضت آزادی نمی خواست سپاه زیرنظر امام تشکیل شود و افرادی مانند ابراهیم یزدی و لاهوتی در پادگان «حر» با استفاده از تجهیزات ارتش، نیروی جداگانه ای تشکیل دادند که این نیرو فقط یک ماه پابرجا بود. "این روزنامه صهیونیستی ادامه داد: «سازگارا اعلام کرد که آمریکا در مسیر غلطی قرار دارد و نباید با ایران رابطه برقرار کند، به خصوص که ایران هرگز برنامه هسته ای خود را رها نمی کند، در نتیجه ایران باید به دنبال تغییر رژیم در ایران باشد. سازگارا، همچنین با هشدار در مورد گزینه نظامی علیه ایران، گفت: " این امر تنها عمر رژیم ایران را طولانی تر می کند و موجب می شود برنامه هسته ای ایران به یک مسئله ملی تبدیل شود[!] و جمهوری اسلامی برنامه هسته ای اش را کامل کند. ایران روی حزب الله حساب باز کرده تا در صورت حمله، بارانی از موشک را بر سر اسرائیل بریزد. "»

هاآرتص در پایان نوشت: سازگارا نسبت به سیاست های دولت اوباما و عدم حمایت از جنبش سبز در سال ۲۰۰۹ انتقاد کرد. قبل از این نیز سیلوان شالون، معاون نخست وزیر اسرائیل، گفته بود که بر خلاف بسیاری از رهبران اسرائیل، از تحریم ها علیه ایران حمایت می کند و گفت: "بخشی از مشکل مخالفت های چین و روسیه با تحریم ها علیه ایران است."