به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، سایت رادیو فردا متعلق به سازمان سیا در گزارشی به دردسر کالاهای اسراییلی در جهان پرداخته است.

این مطلب از سوی سایت رادیو فردا نشانه جالبی از وضعیت اسراییل از سوی حامی تمام عیار آن است.


متن این مطلب به شرح زیر است:

برچسب «ساخت اسرائیل» که زمانی طرفداران بسیاری در دنیا داشت و نشانه محصولاتی با کیفیت بر‌تر و نتیجه تفکر و برنامه‌ریزی‌های علمی محسوب می‌شد، اکنون برای اسرائیل به مشکلی بزرگ در تجارت بین‌المللی تبدیل شده است.

به تازگی نه تنها آفریقای جنوبی تصمیم گرفته است تمامی محصولات اسرائیلی را که در آبادی‌های یهودی‌نشین کرانه باختری تولید می‌شوند تحریم کند، بلکه در بریتانیا و چند کشور دیگر اروپا نیز کرم‌های بهداشتی و لوازم آرایش اسرائیلی از قفسه‌های فروش، حتی در فروشگاه‌های مشهور، جمع‌آوری می‌شود.

در هفته‌های اخیر دولت دانمارک نیز اعلام کرد که محصولات اسرائیلی را که تولید یهودی‌نشین‌های کرانه باختری باشد شناسایی و با «برچسب لازم» عرضه خواهد کرد.

هدف از این کار در دانمارک «آگاه کردن خریداران دانمارکی» عنوان شده است.

فروشگاه‌ زنجیره‌ای بزرگ «می‌گرو» در سوئیس نیز که در اروپا و ترکیه نیز شعبه‌ دارد به‌تازگی از تصمیمی مشابه خبر داده است.

اما جمع‌آوری تمام محصولات اسرائیلی ساخت یهودی‌نشین‌ها از فروشگاه‌های بدون عوارض در فرودگاه‌ها و بنادر کشورهای اتحادیه اروپا ضربه‌ای جدی برای اسرائیل به شمار می‌رود.

در حالی که تمامی محصولات بهداشتی و آرایشی جمع‌آوری و معدوم شده است، محصولات «دریای نمک» اسرائیل در صدر آنها قرار دارد. این در حالی است که این کالا‌ها در سراسر اروپا طرفداران بسیاری داشته و با بهای چشمگیری فروخته می‌شود.

تحریم فزاینده محصولات و کالاهای ساخت اسرائیل نتیجه فعالیت گسترده سازمانی با نام اختصاری بی‌دی‌اس است که برای حمایت از فلسطینی‌ها در بریتانیا برپا شده است.

شماری از فعالان شناخته‌شده فلسطینی و نیز حامیان اروپایی آنها برای رسیدن به این هدف با تجار و نهادهای بین المللی مختلف ارتباط برقرار کرده و آنها را متقاعد می‌کنند که از خرید محصولات اسرائیلی خودداری کنند.

این فعالان فلسطینی و حامیان اروپایی آنها میگویند که فروش محصولات و خدمات اسرائیلی که در یهودینشینهای کرانه باختری تولید و عرضه میشوند مشروعیت بخشیدن به اشغالگری اسرائیل و کاهش هر چه بیشتر توان اقتصادی فلسطینیهاست.