به گزارش افکارنیوز به نقل از شبستان، اعضای حزب تندروی راستگرای بلژیک اعلام کرد: در راستای مبارزه با حجاب زنان مسلمان در این کشور، هرشخصی که بتواند یک زن محجبه را به پلیس معرفی کند، جایزه ای معادل ۲۵۰ یورو معادل ۳۱۰دلار داده می شود

فلیپ دیوینتر، عضو ارشد حزب راستگرای " فلامس بیلانگ " گفت: افزایش خشونت ها موجب شد تا این جایزه برای شناسایی بانوان محجبه که از روبند استفاده می کنند، تعیین شود و شاید بلژیکی ها به خاطر این جایزه مسلمانان محجبه را معرفی کنند.
برهمین اساس، هفته گذشته پلیس بلژیک یک زن محجه مسلمان را به جرم داشتن روبند دستگیر کرد که این اقدام با تجمع مسلمانان بلژیک روبروی مرکز پلیس محل بازداشت این زن مسلمان رو به رو شد.

بنابر گزارش الوسط، سخنگوی پلیس بروکسل در این باره گفت: تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد و ۱۳ عضو جماعت " شریعت به منظور بلژیک " نیز روز یکشنبه بازداشت شدند.

این سخنگو افزود: هر افسر پلیس بلژیک که یک زن مسلمان دارای روبند را ببیند، موظف است این تخلف او را ثبت و ضبط کند؛ چه مسلمانان این کشور علیه این کار تجمع کنند یا نکنند، این قانون بلژیک بوده و هرکس آن را زیرپا بگذارد، تحت پیگیرد قرار خواهد گرفت.

زنان مسلمان محجبه در بلژیک همانند زنان محجبه در فرانسه در صورت استفاده از روبند در اماکن عمومی با جریمه ای معادل ۱۵۰ یورو مواجه می شوند. در این دو کشور پوشاندن صورت به هر دلیلی مخالف قانون است و برای آن مجازات تعیین کرده اند.