به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری "النخیل" نوشت: منابع آگاه نزدیک به "ایاد علاوی" رهبر فهرست العراقیة اعلام کردند که وی در حال حاضر در یکی از بیمارستانهای منطقه کردستان بستری شده است.

این منابع اعلام کردند: علاوی طی چند روز اخیر دارای کسالت بود و به همین دلیل اکنون بستری است و وضعیت سلامت وی ناپایدار است.

یک منبع آگاه گفت: دلیل وخیم شدن حال علاوی، شکست طرح او و تعدادی از رهبران سیاسی عراق برای سلب رای اعتماد از " نوری المالکی " نخست‌وزیر عراق بود.

وی افزود: وضعیت سلامتی علاوی طی چند روز اخیر در حالتی ناپایدار بود و وی دردهایی در سینه خود داشت.

" جلال طالبانی " رئیس‌جمهور عراق دیروز با صدور بیانیه‌ای از شکست طرح سعودی، قطری و ترکی علیه دولت کنونی عراق خبر داد و اعلام کرد که امضا‌های جمع‌آوری شده علیه دولت مالکی به حد نصاب لازم برای ارائه به پارلمان و سلب رای اعتماد از این دولت نرسیده است و این به منزله یک شوک به رهبر بیمار فهرست العراقیه بود.

وی که به رغم حمایت آل سعود و آمریکا در انتخابات اخیر عراق به قدرت چندانی دست نیافت، و تمامی کارشکنیهایش علیه روند سیاسی عراق به جایی نرسید و صرفا موجب ایجاد اختلالاتی در اداره کشور شد، امیدوار بود که بتواند با کلید زدن طرح توطئه سلب رای اعتماد از مالکی، انتقام خود را از او بگیرد و بار دیگر بر کرسی قدرت تکیه بزند.