به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "بی بی سی" نوشت: ماموران پلیس شهر "مونترال" کانادا ۱۲ نفر از معترضان مظنون به تلاش برای ایجاد اختلال در برگزاری مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک این کشور را دستگیر کردند.

خبر این دستگیری ها در شرایطی گزارش می شود که صدها معترض کانادایی شب شنبه به عنوان بخشی از تظاهرات خود به افزایش شهریه های دانشگاهی و همچنین میزبانی کانادا از برگزاری مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک روز یکشنبه با کوبیدن به تابه هایی که در دست داشتند، در خیابان های این کشور تظاهرات کردند؛ تظاهراتی که با درگیری میان دانشجویان معترض و نیروهای پلیس همراه بود و در این درگیری ها نیروهای پلیس از گازهای اشک آور علیه معترضان استفاده کردند.

درگیری معترضان با پلیس ضد شورش زمانی شروع شد که برخی از دانشجویان معترض کانادایی به خودروهای پلیس این کشور رنگ پاشیدند و شیشه این خودروها را شکستند.

برخی از دانشجویان کانادایی میزبانی روز یکشنبه این کشور از مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک را نمایشی زشت و ناپسند از سرمایه داری توصیف کرده اند.

دانشجویان "کبک" کانادا ماه هاست که در اعتراض به افزایش شهریه های دانشگاهی تظاهرات کرده اند؛ این تظاهرات در شرایطی ادامه دارد که بدنبال مخالفت مقامات دولت محلی "کبک" با متوقف کردن افزایش شهریه ها، مذاکرات اوایل ماه جاری میان دانشجویان و مقامات دولت "کبک" با شکست روبرو شده است.