به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی و سازمان اطلاعات نظامی این رژیم (امان) با هدف حمایت از تروریستهای سوریه یک مرکز تاسیس کردند.

به گزارش الحقیقه، این مرکز در سایت خود بدون اینکه اعلام کند چه کسانی حامی‌اش هستند، مدعی شد که با هدف «حمایت از مردم سوریه در انقلاب‌شان علیه بشار اسد» به وجود آمده است.

نام این سازمان «اسرائیل به خاطر سوریه» است که خود را سازمانی غیردولتی و غیرانتفاعی معرفی کرده که قصد کمک به جوامع متضرر از حوادثطبیعی را دارد و در نقاطی فعالیت خواهد کرد که سازمان‌های داخلی مراکز بشردوستانه بین‌المللی رسمی اجازه ورود به آن را ندارند. این یعنی اینکه به شکل محرمانه فعالیت خواهد کرد و فعالیت آن در سوریه غیرقانونی خواهد بود.

الحقیقه به نقل از منابعی محلی در تل‌آویو مطلع شد که این ابتکار، ایده مشترک آویگدور لیبرمن وزیر خارجه اسرائیل و یگان ۵۰۴ اطلاعات نظامی اسرائیل‌(امان) است.

منابع مطلع تاکید کردند که کسی که مامور ریاست این سازمان و نظارت بر آن شده، بنحاس بوخرس رئیس اسبق یگان ۸۲۰۰ در سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل(امان) است که قبلا مدیر کل وزارت جنگ اسرائیل نیز بوده و اکنون در شرکت بازرگانی و واردات نفت فعال است.

این مرکز در پایگاه اطلاع‌رسانی خود که پنج روز پیش از شهر اسکاتسدیل در ایالت آریزونا کار خود را آغاز کرد و افتتاح شد، اعلام کرد که منطقه کاری‌اش در کشورهایی است که روابط دیپلماتیک با اسرائیل ندارند.

این مرکز در معرفی خود آورده است که این مرکز غیردینی است و اعضای آن از اسرائیلی‌های صهیونیستی است که به گفته آنان فلسطین اشغالی را که وطن خود می‌دانند دوست دارند و به ارزش‌های یهودی و فرهنگ آن اعتقاد دارند.

یک خبرنگار چپ‌گرا در روزنامه هاآرتص در پاسخ به این سوال الحقیقه که ارزیابی شما از این مرکز خیریه که یک ژنرال بازنشسته در سازمان اطلاعات نظامی آن را ریاست می‌کند چیست، به تمسخر گفت: برای سوری‌ها مسلسل‌های یوزی[به صورت خیریه] ارسال می‌کنند تا یکدیگر را بکشند. این بهترین اجرای نظریه مالتوس در مبارزه با افزایش نامنظم جمعیت است. ما اسرائیلی‌ها بهترین کسانی هستیم که این نظریه را اجرایی کرده‌ایم اما برای همسایگانمان.

این خبرنگار اسرائیلی همچنین با تمسخر افزود: اوباشی که جایزه نوبل را می‌دهند، دستاوردهای ما را منکر شده‌اند و نام ما را از لیست بهترین نامزدهای جایزه نوبل اقتصاد انداخته‌اند.

این خبر در حالی منتشر میشود که یک نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی نیز روز گذشته اعتراف کرد که پزشکان اسرائیلی به مرز سوریه با ترکیه اعزام شدهاند و تروریستهای زخمی شده سوریه را مداوا میکنند.