در ادامه اعتراضات چند روز اخیر به هتک حرمت یک گروه راست افراطی در سوئد و برخورد پلیس با معترضان حداقل سه نفر مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. 

براساس گزارش ال بی سی نیوز، صدها نفر از معترضان روز یک شنبه در اعتراض به  اقدامات اسلام ستیزانه در سوئد و اقدام «راسموس پالودان» رئیس جنبش دست راستی و اسلام ستیز موسوم به «خط سخت» در هتک حرمت به قرآن کریم در شهر «نورکوپینگ»، در 100 مایلی جنوب استکهلم، تجمع کردند که با خشونت پلیس مواجه شدند.

براساس گزارشها، پلیس برای متفرق کردن معترضان خشمگین از شلیک هوایی هشدار استفاده کرد که بر اثر برخوردهای ناشی از آن حداقل سه نفر مجروح شدند.

پلیس مدعی شده که معرضان با پرتاب سنگ به سمت ماشینهای پلیس و آتش زدن خودروها از دستورات پلیس سرپیچی کردند. 

پلیس گفته این سه نفر جراحت سطحی داشتند و پس از انتقال به بیمارستان و مداوا، هر سه نفر را به اتهام آشوب بازداشت کرده است.

علاوه بر شهرهای لینکوپینگ و نورکوپینگ، طی سه روز کذشته اعتراضاتی در استکهلم پایتخت سوئد، اوربرو، لندزکرونا و مالمو نیز علیه اقدام این گروه اسلام ستیز برگزار شده است. 

روز جمعه عصر، درگیری بین معترضان به هتک حرمت قرآن کریم و مخالفان آنها در شهر اوربرو منجر به مجروح شدن 12 افسر پلیس و به آتش کشیده شدن 4 خودرو شده بود. 

گفتنی است، شبکه تلویزیونی تی آر تی ورلد تصاویری را منتشر کرد که در آن فردی در سوئد با هتک حرمت قرآن کریم در حال به آتش کشیدن این کتاب مقدس است. این فرد راسموس پالودن رهبر حزب راست گرای افراطی در دانمارک بود که اقدام به سوزاندن قرآن در یکی از محله‌ها در سوئد کرد. او پیش از این هم در اقدامی توهین آمیز اقدام به پرتاب قرآن کریم کرده بود. 

سه مجروح در اعتراضات به هتک حرمت قرآن کریم در سوئد

 در پی حوادث چند روز اخیر در سوئد روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه کاردار سفارت سوئد توسط رئیس اداره سوم غرب اروپای وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدام موهن فرد یاد شده که متاسفانه به بهانه آزادی بیان با حمایت پلیس سوئد صورت گرفته، به وی ابلاغ شد.

 

سایر رسانه‌ها