دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا صبح یکشنبه پیامی به مناسبت عید پاک از طریق کمیته اقدام سیاسی خودش موسوم به "آمریکا را نجات دهید" منتشر کرد.

ترامپ با اشاره به خانم لتیشا جیمز، دادستان کل نیویورک گفت: «باشد که او، با وجود این حقیقت که دارد کسب و کارش را از نیویورک می‌برد، در حالی که هم‌زمان جرم، مرگ‌ومیر و ویرانی را در نیویورک نگه می‌دارد، سالم بماند!»

دونالد ترامپ و این مقام دولتی به تازگی درگیری‌هایی داشته‌اند چرا که جیمز تلاش می‌کرد تا این رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و فرزندانش را به ادای شهادت وادار کند. لتیشا جیمز و دفتر دادستان منطقه‌ای منهتن این مساله را مورد تحقیق قرار داده‌اند که آیا ترامپ به منظور فرار مالیاتی از ارزش املاکش کاسته و به وقت گرفتن وام، ارزش آنها را در اسناد افزایش داده یا خیر.  

این رئیس پیشین کاخ سفید بارها با انتقاد از این تحقیقات تحت رهبری لتیشا جیمز، آن را با انگیزه سیاسی "شکار موهومات" دانسته است. ترامپ با تنظیم دادخواستی خواستار صدور حکم علیه این تحقیقات شده است.

دونالد ترامپ همچنین یکشنبه در پیام دیگری مستقیما دموکرات‌ها را هدف گرفت و گفت: «دیوانگان چپ رادیکال هر آنچه در توان دارند، انجام می‌دهند تا کشورمان را نابود کنند. باشد که آنها موفق نشوند، اما با این حال شاد، سلامت، ثروتمند و خوب باشند!»

در ماه‌های اخیر که ترامپ در حال تایید برخی نامزدها برای رقابت‌های آتی انتخابات میان‌دوره آمریکاست، رقابت در میدان جمهوری‌خواهان داغ شده و خود ترامپ هم که حضور انتخاباتی دوباره برای رقابت ۲۰۲۴ کاخ سفید را در دست بررسی دارد، طی هفته‌های اخیر به برنامه سفرهایش افزوده است.

ترامپ، دموکرات‌ها را به صلابه کشید

اظهارات او در حالی بیان می‌شود که هفته گذشته وزارت کار آمریکا اعلام کرد که شاخص قیمت مصرف‌کننده که تورم را رصد می‌کند، در ماه مارس ۱.۲ درصد و طی ۱۲ ماه گذشته ۸.۵ درصد افزایش داشته است و همچنین محبوبیت مردمی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در تازه‌ترین نظرسنجی سی‌بی‌اس نیوز و یوگاو به پایین‌ترین حد خود رسیده است.