لاوروف امروز در گفت وگو با نشریه ایندیا تودی تاکید کرد که هر گونه اقدام جنایتکارانه برای ارتش روسیه ممنوع است و نقض مقررات ضبط و در مورد آنها تحقیقات انجام می شود.

 

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که مسکو در حال انجام تحقیقات بر روی جنایات صورت گرفته توسط نیروهای اوکراینی و افراط گرایان این کشور است.

وی با اشاره به انجام تحقیقات غرب در مورد تحولات اوکراین ، افزود که تحقیقات غرب در مورد جنایات و حوادث، معمولا به نتیجه ای نمی رسد.   

لاوروف همچنین با اشاره به اینکه اوکراین تبدیل به پایگاهی برای ناتو شده، اضافه کرد که ارتش اوکراین زمانیکه حضورش در شرق را تقویت کرد، تعهدات خود را زیر پا گذاشت.

وزیر خارجه روسیه در اظهارات خود توضیح داد که غرب ولودیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین را به عنوان ابزاری علیه روسیه گماشته است.

 به گفته لاوروف، وضعیت فعلی اوکراین نتیجه مستقیم تلاش غرب و آمریکا برای تسلط و حکمرانی بر جهان است.

لاوروف در این خصوص توضیح داد: آنها می خواستند به دنیا نشان دهند که فقط یکجانبه گرایی است و چندچانبه گرایی وجود نخواهد داشت. همچنین آنها یک سکوی پرتاب (اوکراین) علیه ما در مرزهایمان ایجاد کردند و به اوکراین سلاح تزریق کردند.  

روسیه تاسیسات نظامی در اوکراین را هدف قرار می دهد

وی افزود: "دلیل واقعی [جنگ] رضایت بیشتر کشورها پس از جنگ جهانی دوم است. آنها وعده های خود به رهبری روسیه را زیر پا گذاشتند و پس از بین رفتن اتحاد جماهیر شوروی شروع به حرکت ناتو به سمت شرق کردند. آنها گفتند که این یک اتحاد دفاعی است و نه یک تهدید برای امنیت روسیه. "

 

سایر رسانه‌ها