دو فرمانده از نیروهای «کمربند امنیتی» و گروه‌های جدایی‌طلب مورد حمایت امارات در شب گذشته (جمعه) طی درگیری با یک گروه مسلح در استان «الضالع» در جنوب یمن کشته شدند.

طبق گزارش پایگاه خبری «عربی۲۱» دو منبع آگاه اذعان کردند که درگیری بین نیروهای کمربند امنیتی [شورای انتقالی جنوب] و ۷مرد مسلح در داخل اردوگاهی نظامی در منطقه «حکوله» رخ داده و منجر به کشته شدن دو فرمانده ارشد این گروه جدایی‌طلب شده است.

این دو منبع آگاه که ترجیح داده‌اند نامشان فاش نشود، به عربی۲۱ گفتند که افراد مسلحی که با نیروهای  مورد حمایت امارات درگیر شده بودند، دستگیر و به اردوگاه حکوله منتقل شدند. این اردوگاه در شمال استان الضالع قرار دارد و مقر رهبر جدایی‌طلبان جنوب محسوب می‌شود.

کشته شدن دو فرمانده مورد حمایت امارات در یمن

گزارش‌ها درباره هویت این افراد مسلح، حاکی از آن است که افراد مسلح دستگیر شده‌ اعضای گروه تروریستی « القاعده » هستند. گزارش‌های تاییدنشده دیگری نیز وجود دارد که هویت این افراد را به مسلحین منطقه «الشعب» نسبت می‌دهد.

پیش از این نیز و بر خلاف انکار ائتلاف سعودی درباره حضور القاعده در جنوب یمن، این گروه تروریستی با انجام عملیاتی در شرق عدن، بر تداوم حضور خود در جنوب یمن تاکید کرده بود.