رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر با انتصاب یک همجنسگرا به سمت سخنگویی کاخ سفید ، تلاش کرد تا روند سقوط اخلاقی را در این کشور را عادی سازی کند؛ همچنان که در عرصه بین المللی برای عادی سازی ناهنجاری‌های جهانی همچون حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی می‌کوشد!

بایدن پنجم مه (۱۵ اردیبهشت ماه جاری) کارین ژان پی‌یر را به عنوان جانشین جن ساکی سخنگوی کاخ سفید معرفی کرد.  کارین ژان-پی‌یر که ۴۴ سال سن دارد، نخستین زن همجنسگرا و سیاهپوست است که به این مقام منصوب می‌شود. او در حال حاضر معاون جن ساکی سخنگوی کاخ سفید است.

سایت راستگرای آمریکایی "واشنگتن فری بیکن" در گزارشی تصمیم جو بایدن در انتصاب کارین ژان پی‌یر را مورد انتقاد قرار داد.

گرچه این سایت به موضوع همجنسگرا بودن سخنگوی جدید کاخ سفید اشاره کرد و نوشت که کاخ سفید «همسر سوزان مالوو»، خبرنگار سی‌ان‌ان را به عنوان سخنگوی کاخ سفید معرفی کرده است!

فری بیکن همچنین نوشت که رابطه سخنگوی جدید کاخ سفید  با خبرنگار زن شبکه سی‌ان‌ان سوالات اخلاقی را در خصوص نقش جدید وی مطرح می کند.

بر اساس گزارش های رسانه ای، ژان پی‌یر فرانسوی زبان که در نیویورک بزرگ شده است، از پدر و مادر اهل کشور هائیتی که به آمریکا مهاجرت کردند، متولد شده است، پدرش راننده تاکسی و مادرش پرستار خانگی بود.

او در دانشگاه کلمبیا تحصیل کرده و در کتابش که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، درباره فشار بزرگ شدن در یک خانواده مهاجر نوشته است.

سخنگوی جدید کاخ سفید همچنین داستان های خود را از آزار جنسی در کودکی و افسردگی و در مقطعی اقدام به خودکشی به اشتراک گذاشته است.

پیش از این، «پیت بوتیجیج» به عنوان نخستین همجنسگرای آشکار در دولت بایدن به مقام وزارت حمل و نقل رسید و از سنا رای اعتماد گرفت.

بایدن هنگام معرفی بوتیجیج به عنوان وزیر حمل و نقل یا ترابری دولت خود، از او به عنوان نخستین همجنسگرای آشکار و یکی از جوانترین اعضای کابینه نسبت به هر دوره‌ای اشاره کرد و گفت: کابینه بایدن-هریس یک کابینه تاریخی خواهد بود!

وی اظهار کرد که در رقابت‌های انتخاباتی با بوتیجج آشنا شده است. بوتیجیج پیش از این شهردار هارتلند بود و به عنوان افسر اطلاعاتی هم به افغانستان اعزام شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا دلیل انتخاب بوتیجیج برای این وزارت خانه را «صدایی جدید با ایده‌های جدید و مصمم برای عبور از سیاست‌های قدیمی» برشمرد!

جنجال بر سر این وزیر دولت بایدن وقتی بالا گرفت که او دو کودک را به فرزند خواندگی پذیرفت و به مرخصی زایمان رفت! و این اقدام از سوی رسانه های آمریکایی به خصوص شبکه فاکس نیوز مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

هنگام پذیرش فرزندخواندگی، این دو کودک تنها چند هفته سن داشتند و وزیر حمل و نقل آمریکا تصمیم گرفت از مرخصی زایمان با حقوق استفاده کند!

تاکر کلارسون خبرنگار شبکه فاکس نیوز آن زمان با انتقاد از بوتیجیج اعلام کرد که وزیر حمل و نقل آمریکا و به اصطلاح همسرش نمی توانند به این دو کودک شیر بدهند پس حضورشان در خانه ضروری نیست!

انتصاب یک همجنس‌گرا به سخنگویی کاخ سفید

بوتیجیج در دفاع از خود و واکنش به این انتقادات مدعی شد که "جامعه آمریکا باید با مفاهیم مدرن والدین کنار بیاید"!

وی در مصاحبه با روزنامه "گاردین" مدعی شده بود: آنها فکر می کنند فرزندان من چطور غذا می خورند؟ آنها دو پدر دارند. آیا فکر می کنند ما فرزندانمان را با کنسرو و دربازکن و یخچال رها می کنیم؟

بوتیجیج ادامه داد: آمریکا در میان معدود کشورهایی است که استاندارد ملی برای مرخصی زایمان با حقوق ندارد و تنها کشوری است که هیچ سیاست مرخصی خانوادگی در میان بزرگترین اقتصادهای جهان ندارد!

اما ماجرای همجنسگرایان در دولت بایدن به همین جا ختم نمی‌شود. موسسه "ویکتوری" موسسه ای آمریکایی که در زمینه حمایت و آموزش مقامات آمریکایی که آشکارا خود را همجنسگرا (ال جی بی تی) معرفی کرده اند و در واشنگتن فعالیت دارد، فهرستی از مقامات آمریکایی در این زمینه منتشر کرده است.

بر اساس آمار این موسسه، در دولت بایدن بیش از ۲۰۰ دگرباش جنسی در سطوح مختلف حضور دارند. بیشترین تعداد از دگرباشان جنسی در دفتر اجرایی رئیس جمهوری آمریکا هستند. در این دفتر ۶۲ مقام وجود دارد که آشکارا تعلق خود را به جامعه دگرباشان جنسی اعلام کرده اند.

در وزارت خارجه آمریکا بیش از ۱۵ دگرباش جنسی وجود دارد که نام "ند پرایس" سخنگوی این وزارتخانه نیز در میان آنها به چشم می خورد. در وزارت دفاع نیز ۱۴ نفر از مقامات مختلف خود را به عنوان ال جی بی تی معرفی کرده اند.

در وزارت بازرگانی آمریکا ۱۰ مقام، در وزارت آموزش و پرورش ۱۰ مقام، در وزارت انرژی ۸ مقام، در وزارت امنیت ملی ۱۱ مقام و در وزارت خزانه داری آمریکا ۵ مقام از جمله دگرباشان جنسی هستند.

پایگاه خبری  "دیلی بیست" درباره سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نوشته است: در سال ۲۰۰۶ زمانی که ند پرایس می خواست به سازمان سیا بپیوندد، حاضر به اعلام این امر که فردی همجنسگرا است، نشد زیرا می پنداشت اعلام آشکار این بخش از زندگی خود زمینه را برای سوء استفاده از خود فراهم کرده و آینده شغلی وی را نابود می کند.

دیلی بیست نوشته است: اما پس از آنکه وی از سوی آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا در سال ۲۰۲۱ به عنوان سخنگوی وزرات خارجه امریکا معرفی شد، به صورت آشکار همجنس گرا بودن خود را اعلام کرد و به این ترتیب به اولین سخنگوی همجنسگرای وزارت خارجه آمریکا تبدیل شد.

دولت بایدن تفاهمنامه‌ای منتشر کرده است که در آن تعهد خود را به حقوق جامعه ال جی بی تی اعلام می دارد.

بایدن در سال ۱۳۹۳ که معاون باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بود، گفته بود زنان و مردان همجنسگرا در مبارزه خود برای رفع تبعیض، همان مسیری را طی می‌کنند که دهه‌ها قبل، سیاهپوستان در آمریکا پیمودند!

او در نشست «کمپین حقوق بشر»  که بزرگترین سازمان مدافع حقوق همجنسگریان در آمریکا است، ادعا کرده بود همانطور که زمانی رئیس جمهور شدن یک سیاهپوست، غیرممکن به نظر می‌رسید، افزایش حقوق همجنسگرایان نیز غیرممکن به نظر می‌آمد!

 او سپس به آزاد شدن خدمت همجنسگرایان در ارتش، لغو قانون منع همجنسگرایی در دادگاه عالی آمریکا و همچنین قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در برخی ایالت‌های آمریکا به عنوان مواردی که زمانی غیرممکن به نظر می‌آمدند، اشاره کرده بود.

 

سایر رسانه‌ها