خبرنگاران مغرب بعد از ظهر امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای، هر گونه عادی‌سازی رسانه‌ای با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

این بیانیه به امضای دهها روزنامه‌نگار مغرب رسیده است. بیانیه مذکور در واکنش به اعلام تأسیس دفتر شبکه صهیونیستی «آی-24» در این کشور است که دو هفته پیش انجام شد.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد، عادی‌سازی رسانه‌ای با رژیم صهیونیستی، «جنایتی در حق مردم فلسطین، مغرب و همچنین انسانیت است. لذا دفتر شبکه آی-24 باید فورا بسته شود».

دفتر شبکه اسرائیلی «آی-24» فورا بسته شود

در این بیانیه آمده است، تأسیس دفتر این شبکه، «گامی در راستای تحریک احساسات مردم مغربی است که در قلبهایشان، مسئله فلسطین، یک مسئله ملی است».

اواخر ماه می گذشته بود که این شبکه اسرائیلی اعلام کرد که در مغرب دفتر تأسیس کرده است. دولت مغرب هم خبر داد که «همه توافقات امضا شده با اسرائیل در همه زمینه‌ها را اجرا خواهد کرد».

دسامبر 2020 بود که رژیم صهیونیستی و مغرب اعلام کردند که روابط خود را از سر گرفته‌اند. این روابط در سال 2000 قطع شده بود. مغرب چهارمین کشوری بود که پس از امارات، بحرین و سودان روابط خود را با این رژیم عادی کرد.

مردم و فعالان و احزاب مغرب، عادی‌سازی روابط با این رژیم را نمی‌پذیرند و بارها در محکومیت این اقدام، تظاهرات برگزار کرده‌اند.