سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق امروز دوشنبه در سخنانی به مناسبت هشتمین سالروز تاسیس حشد الشعبی اعلام کرد که فتوای جهاد کفایی عامل وحدت عراق و پیروزی بر تروریسم بود.

وی افزود: این فتوا علاوه بر واداشتن غیرتمندان به حضور در میدان، ساختار تربیتی و معرفتی ملت عراق، از پیر و جوان و عشایر و دیگران، و پیوند آنان با مرجعیت را به افکار عمومی جهان نشان داد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تصریح کرد: این فتوای مبارک عامل وحدت ملت عراق با همه طیف‌ها و مذاهب و قومیت‌ها و حتی گرایش‌های گوناگون سیاسی و فرهنگی‌شان شد و به برکت این اتحاد توانستند تروریسم را از پای درآوردند و وضعیت کشور را به حالت عادی برگردانند و خاک میهن را از چنگ اشرار آزاد کنند.

فتوای جهاد کفایی عامل وحدت عراق و پیروزی بر تروریسم بود

وی در این پیام تاکید کرد: حشد الشعبی که زاده رنج و نگرانی از آینده نامعلوم است، قدرت خود را از فتوای مبارک جهاد کفایی گرفت و توانست اعتماد به نهادهای نظامی و امنیتی کشور را بعد از شکست ژوئن 2014 بازیابد و در کنار دیگر تشکیلات نظامی و امنیتی کشور تن به جنگ‌های پیاپی داد تا اینکه با فداکاری‌های بزرگ به پیروزی کامل رسید.

سید عمار حکیم در ادامه این پیام سالروز تأسیس حشد الشعبی را به فرماندهان و رزمندگان آن تبریک و تهنیت گفت و بار دیگر بر اهمیت استقلال این نهاد نظامی و دور کردن آن از دخالت‌های سیاسی و تقویت تسلیحاتی و آموزشی آن تأکید کرد.