جنبش موسوم به کتائب حزب‌الله عراق در بیانیه‌ای به اظهارات « مایک پامپئو » وزیر خارجه سابق آمریکا درباره ترور فرماندهان پیروزی، واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: «هر روز حقایق جدیدی از جنایت بزرگی که کشور شر- آمریکا- علیه فرماندهان پیروزی شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در فرودگاه بغداد مرتکب شد، فاش و حلقه‌های خیانت و توطئه عناصر کُرد و شخصیت‌های وابسته به دستگاه امنیتی عراق که در فرودگاه برای منافع آمریکا خدمت می‌کنند و چه بسا در جنایت‌هایی علیه ملت عراق دست داشته‌اند، افشا می‌شود».

بنابر گزارش وبگاه «المعلومه»، در این بیانیه همچنین آمده است که اظهارات پامپئو درباره جنایت این ترور، گفته‌های کتائب حزب‌الله و مواضع آن در خصوص اتهامات مدیر و عناصر دستگاه اطلاعاتی عراق و دست داشتن آن‌ها در جنایت فرودگاه بغداد را تأیید می‌کند.

اظهارات پامپئو، خیانت و توطئه برخی شخصیت‌های امنیتی را فاش کرد

در این بیانیه همچنین آمده است که این رسوایی، دستگاه قضایی عراق و مجلس نمایندگان آن را در برابر مسئولیت بزرگی قرار داده و اجرای تحقیقات فراگیر برای تشخیص ابعاد این جنایت، عاملان آن و نقش پادگان سفارت آمریکا در مدیریت عملیات ترور و جاسوسی علیه ملت قهرمان را می‌طلبد.

کتائب حزب‌الله همچنین خواستار تحویل جنایتکاران به دادگاه‌ به اتهام ارتکاب خیانت بزرگ و ایفای نقش مستقیم در اجرای این جنایت و پنهان کردن مزدوران و جاسوسانی که در این جنایت دست داشته‌اند، شد.