شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که یائیر لاپید ، وزیر خارجه این رژیم قصد ندارد پس از قرار گرفتن در پست نخست وزیری، تغییرات عمده‌ای در کابینه اعمال کند و او ایال هولاتا، رئیس شورای امنیت داخلی این رژیم و نیز شالوم شلومو، منشی کابینه و آوی جیل، منشی نظامی را در سمت‌هایشان ابقا خواهد کرد و تنها قصد دارد "یائیر زیفان"، مشاور دیپلماتیک خود و "روی کونکول"، سخنگوی خود را به دفتر نخست وزیری منتقل کند.

قرار است لاپید در صورت تصویب لایحه انحلال کنست، براساس توافق با بنت برای طرح قانون انحلال کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و اعلام تاریخ انتخابات در هفته آینده، پست نخست وزیری را به دست گرفته و نخست وزیر دوره انتقالی شود.

شامگاه دوشنبه رسانه‌های عبری اعلام کردند، نفتالی بنت، نخست وزیر و یائیر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به بن‌بست سیاسی اسرائیل بر سر ارائه لایحه انحلال کنست و برگزاری انتخابات ظرف روزهای آتی توافق کردند.

نفتالی بنت و یائیر لاپید اعلام کردند که لایحه انحلال پارلمان را هفته آتی به رای‌ خواهند گذاشت و از آن به بعد، تا روشن شدن سرنوشت سیاسی اسرائیل و برگزاری انتخابات که پنجمین انتخابات سراسری در ۴ سال گذشته است، یائیر لاپید، نخست وزیر خواهد بود.

لاپید دنبال تغییرات چشمگیر در کابینه اسرائیل نیست

طبق این توافق که یک تحول مهم سیاسی به شمار می‌رود و رسانه‌های اسرائیلی آن را "یک درام سیاسی بسیار مهم" توصیف کردند، در صورت تصویب لایحه پیشنهادی، نخست وزیر فعلی اسرائیل جای خود را با یائیر لاپید، وزیر خارجه عوض خواهد کرد؛ به این معنا که بنت، به عنوان وزیر خارجه و لاپید، نخست وزیر موقت تا زمان برگزاری انتخابات خواهند بود.