« سید حسن نصرالله »دبیرکل حزب‌الله در نشست سالانه عاشورایی که با حضور مبلغان و علما برگزار می‌شود، تأکید کرد، در صورتی که لبنان به حق خود در برداشت از منابع نفتی و گاز نرسد رژیم صهیونیستی اجازه استخراج در کل فلسطین اشغالی را نخواهد داشت.

بر اساس گزارش «الاخبار»، وی افزود: مطمئن نیستیم که به سمت جنگ می‌رویم ، ممکن است شاهد هدف گیری موضعی و پاسخ مناسب آن باشیم؛ موضوع به پاسخ اسرائیل مربوط می‌شود که ممکن است امور را به سمت جنگ بکشاند. اما در مقابل ممکن است که اسرائیل حتی بدون جنگ نیز تسلیم شود.

نصرالله در ادامه تأکید کرد: ممکن است که به سمت جنگ برویم و ممکن است نرویم؛ تمایلی به باز کردن جبهه (جنگ) نداریم فقط حقوق خود را می‌خواهیم ما سقف را بالا می‌بریم تا اسرائیل و آمریکا تسلیم شوند زیرا مسیر فروپاشی در لبنان ادامه دارد. اگر راه‌حل برخی (در لبنان) تسلیم شدن است ما ابدا این را نمی‌پذیریم... هر چند لبنان امتیازات بزرگی داده اما تا کنون میانجی آمریکایی در مذاکرات ترسیم مرزی  جواب مناسبی نیاورده و حداقل چیزی که لبنان می‌خواهد محقق نشده است. امیدواریم که گلوله یا موشکی شلیک نکنیم و دشمن تسلیم شود . منتظر تحولات هستیم و برای همه چیز آماده‌ایم.

نصرالله تأکید کرد، از سال ۱۹۸۲ (سال تشکیل حزب‌الله) دنبال سر مقاومت بودند زیرا تهدیدی برای اسرائیل بود اما امروز مقاومت تنها تهدیدی برای اسرائیل نیست بلکه تهدیدی برای تمام پروژه آمریکایی در منطقه است... دشمن امروز احساس ضعف می‌کند و خواهان جنگ نیست زیرا می‌داند جنگ تنها با حزب‌الله نیست و ممکن است با تمام محور مقاومت باشد و منجر به سرنگونی‌اش شود به همین دلیل جنگ برای اسرائیل ریسکی پرخطر و پرهزینه است.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه به کسانی که از مقاومت انتقاد می‌کنند، پرداخت و گفت: ما از آنها انتظار دیگری نداشتیم، طبیعی است که گفته‌های ا را رد کنند. آنها عداوتی تاریخی با ما دارند و ابدا در کنار ما نخواهند ایستاد.

وی تأکید کرد که سخنرانی اخیر وی منجر به تأیید مذاکرات ترسیم مرزی شد نه تعطیل آن. نشانه‌های مثبتی وجود دارد و لبنان همچنان منتظر پاسخ دشمن است.

نصرالله ادامه داد: در برابر لبنان فرصتی تاریخی و طلایی برای خروج از بحران وجود دارد اگر از آن استفاده نکنیم در صد سال آینده هم نفت استخراج نخواهیم کرد. ما از خلال استخراج نفت از کاریش دنبال دستاورد معنوی نیستیم بلکه فقط خواهان استخراج نفت خود هستیم؛ اگر لبنان حق خود را نگیرد استخراج نفت و گاز در کل فلسطین اشغالی در کار نخواهد بود. اگر هفت ماه پیش این تهدیدات را اعلام می‌کردیم این تأثیر را نداشت اهمیت معادله امروز در سایه نیاز اروپا به نفت و گاز است وگرنه فاجعه‌ای واقعی برای آنها رخ خواهد داد و تسلیم روسیه خواهند شد.

خط و نشان سید حسن نصرالله برای صهیونیست ها

وی در ادامه گفت: کسانی که ما را به تبعیت از ایران متهم می‌کنند، خود حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی دارند . ما روابط خود با خارج، سوریه، ایران و غیره را کار می‌گیریم ما حاکم روابط خارجی‌مان هستیم و قادریم آن را در راستای خدمت به پروژه ملی بکار گیریم. آیا شما قادرید روابط خود با حامیان آمریکایی، فرانسوی و غیره را در راستای خدمت به این پروژه بکار گیرید؟

در حال تکمیل