همزمان با آشکار شدن کمبود معلم در فلسطین اشغالی به دلیل مشکلات ناشی از دستمزد پایین، اتحادیه معلمان رژیم صهیونیستی از فروپاشی محتمل نظام آموزشی خبر داد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» اتحادیه معلمان  رژیم اسرائیل روز یکشنبه  در واکنش به انتشار داده‌های جدید اعلام کرد: «نظام آموزشی اسرائیل در حال فروپاشی است. سال‌هاست که کمبود شدیدی را تجربه می‌کنیم.»

این اتحادیه افزود: «مبارزه برای افزایش دستمزد معلمان به نفع همه است.»

«یافا بن دیوید» رئیس این اتحادیه نیز گفت: «معلم کافی در نظام اموزشی وجود ندارد. آنها به دلیل حقوق و شرایط وحشتناک از میدان فرار می‌کنند.»

بن دیوید از دولت حاکم خواست تا سریعاً اقدام صورت گیرد. وی گفت: «اگر قرارداد دستمزد‌ها به زودی امضا نشود، سال تحصیلی از اول سپتامبر (پنجشنبه ۱۰ شهریور) آغاز نخواهد شد و والدین به خوبی می‌دانند که چه کسی مسئول است.»

وزارت آموزش و پرورش رژیم موقت صهیونیستی روز یکشنبه، تنها ۶ هفته قبل از آغاز سال تحصیلی، اعلام کرد که  در حال حاضر نظام آموزشی با حدود ۶۰۰۰ نفر کمبود معلم در مقاطع مختلف تحصیلی مواجه است.

زنگ خطر در ارکان رژیم صهیونیستی

وزیر آموزش و پرورش رژیم اسرائیل نیز گفت: «ما در اوج کمبود منابع انسانی هستیم که در چند سال اخیر بدتر شده است و به طور جدی آینده نظام آموزشی اسرائیل را به خطر می‌اندازد.»

چندی قبل، معلمان معترض مقابل اقامتگاه  نخست وزیر این رژیم  تجمع کردند. ده‌ها معلم  معترض در مقابل اقامتگاه «یائیر لاپید» نخست وزیر رژیم موقت اسرائیل  دست به اعتراض زدند و خواستار تغییر شرایط استخدامی خود شدند. 

در ادامه بحران در فلسطین اشغالی، چندی قبل روزنامه «معاریو» نوشت که آمار فقر میان شهرک نشینان صهیونیست افزایش یافته، مسئله‌ای که نشان‌دهنده شکست سیاست‌های رژیم اشغالگر اسرائیل  است.

 به نوشته این روزنامه عبری زبان ، بر اساس تعریفی که بیمه (رژیم) اسرائیل از خط فقر ارائه داده، یک میلیون و ۹۲۰ هزار صهیونیست فقیر هستند (معادل ۲۰ درصد از کل صهیونیست‌ها) که شامل حدود ۸۶۰ هزار کودک و ۱۶۰ هزار بعد از سن بازنشستگی نیز می‌شود.