اندرو استاین، رئیس سابق شورای شهر نیویورک در مقاله‌ای برای نیویورک پست نوشت که جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا باید بخاطر آینده این کشور کناره گیری کند.

این سیاستمدار آمریکایی در ادامه گفت: بایدن تقریبا ۶۰ سال با عزت به آمریکا خدمت کرد. اکنون، به عنوان آخرین خدمت به حزب و کشورش، او باید با ظرافت از قدرت کناره گیری کند و به آوردن نسل جدیدی از دموکرات‌ها به قدرت کمک کند.

به گفته استاین، چنین استعفای ظریفی تنها در صورتی می‌تواند اتفاق بیفتد که بایدن خود را به عنوان یک رهبر انتقالی بشناسد و پیش از آغاز انتخابات میان دوره‌ای پاییز به طور داوطلبانه قدرت را ترک کند.

رئیس سابق شورای شهر نیویورک با اشاره به آمادگی جسمی و روحی بایدن توضیح داد که رئیس کاخ سفید نمی تواند به طور موثر حزب و کشور خود را رهبری کند.

با این وجود پیشتر کاخ سفید تمایل بایدن را برای انتخاب مجدد در سال ۲۰۲۴ تایید کرده بود. 

این درحالی است بر اساس یک نظرسنجی که موسسه گالوپ منتشر کرد محبوبیت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از زمان اولین نظرسنجی این موسسه در ژانویه ۲۰۲۱ به پایین‌ترین سطح رسیده است.

بر اساس این نظرسنجی، ۳۸ درصد رای دهندگان عملکرد بایدن را تایید می‌کنند حال آن که این رقم ماه گذشته ۴۱ درصد بود. همچنین این وضعیت در حالی است که رئیس جمهور آمریکا دوره ریاست خود را با ۵۷ درصد محبوبیت در ژانویه ۲۰۲۱ شروع کرده بود.

«جو بایدن» باید بخاطر آینده آمریکا استعفا دهد

اصلی ترین دلایل کاهش اعتماد به بایدن، افزایش تورم و به دنبال آن افزایش هزینه های زندگی در آمریکاست. همچنین سن بالای او و اشتباهات پی درپی اش اعتماد عمومی را از وی سلب کرده است. چالش های داخلی آمریکا مانند قوانین مربوط به سقط جنین، حمل سلاح، همه گیری کرونا و مشکلات زیرساختی نیز از دیگر عوامل دخیل در کاهش محبوبیت بایدن به شمار می رود.