نیویورک پست نوشت: نظرسنجی شرکت راسموسن نشان داد با گذشت تقریبا دو سال از افشاگری نیویورک پست برای اولین بار درباره  محتویات لپ تاپ پسر بایدن ، ۶۴ درصد آمریکایی ها هنوز هم بر این باورند که  این موضوع همچنان «مهم» است.

نظرسنجی از ۱۰۰۰ آمریکایی که روز سه شنبه نتایج آن منتشر شد، حکایت از آن دارد که ۴۴ درصد آمریکایی ها این موضوع را «بسیار مهم» می دانند.

در مقابل، فقط ۱۷ درصد از آمریکایی های شرکت کننده در این نظرسنجی گفتند که این موضوع «اصلا مهم نیست».

به دنبال این افشاگری توئیتر حساب کاربری نیویورک پست را قفل و فیسبوک در ابتدا همه محتویات فاش شده را سانسور کرد.

نظرسنجی شرکت راسموسن همچنین نشان داد که تقریبا نیمی از شرکت کنندگان (۴۸ درصد) بر این باورند اگر در زمان خود جریان اصلی رسانه ها درباره محتوایات لپ تاپ پسر او افشاگری می کردند، بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ پیروز نمی شد.

با این حال ۴۶ درصد از رای دهندگان مخالف این بودند که محتوای رسانه ها درباره این لپ تاپ تاثیری در نتایج انتخابات سال ۲۰۲۰ داشت.

آمریکایی خواستار شفاف‌سازی درباره رسوایی لپ‌تاپ پسر بایدن هستند

لپ‌تاپ هانتر حاوی مجموعه‌ای از اسناد، از جمله ایمیل‌ها و متن‌هایی بود که نشان می‌داد او چگونه از نام خانواده و روابط سیاسی خود به عنوان اهرمی در معاملات تجاری خود در خارج از کشور استفاده کرده است.

نظرسنجی شرکت راسموسن با ضریب خطای مثبت و منفی ۳ درصد و در بازه زمانی بین  ۳۱ آگوست تا اول سپتامبر (۱۰-۹ شهریور) منتشر شد. این نظرسنجی  به دنبال ابراز تاسف مارک زوکربرگ بنیانگذار فیسبوک درباره سانسور گزارش اولیه نیویورک پست درباره این این رسوایی، انجام شد.

زاکربرگ ماه گذشته در مصاحبه ای فاش کرد که فیسبوک این گزارش را به دنبال هشدار مبهم پلیس فدرال آمریکا درباره احتمال ارتباط «کمپین روسیه» با  انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ سانسور کرده است.