منابع محلی در یعربیه واقع در حومه حسکه اعلام کردند، یک کاروان از نیروهای اشغالگر آمریکایی شامل ۸۸ تانکر حامل نفت سرقتی سوریه از گذرگاه غیرقانونی المحمودیه عبور و وارد خاک عراق شده است.

بر اساس این گزارش، کاروان آمریکایی نفت سرقتی سوریه را به پایگاه‌های خود در شمال عراق منتقل کرده است.

این گزارش می‌افزاید، نیروهای آمریکایی هفته گذشته از طریق گذرگاه‌های غیر قانونی بیش از ۳۰۰ تانکر حامل نفت سرقتی سوریه را به مقصد عراق انتقال دادند.

هفته گذشته همچنین کاروان دیگری متشکل از ۲۵ تانکر حامل نفت و یک کامیون حامل تجهیزات با همراهی ۲ خودروی زرهی نیروهای اشغالگر آمریکایی به سمت عراق حرکت کردند.

پیش تر وزارت خارجه سوریه اعلام کرده بود که اقدامات نظامیان آمریکایی در غارت و تجارت غیرقانونی منابع نفت و گاز سوریه با همراهی گروه‌های تروریستی مسلح تجزیه طلب تحت حمایت واشنگتن، در بخش استخراج، تامین، توزیع و سرمایه گذاری نفت، گاز و منابع زیرزمینی این کشور، ۱۰۷.۱ میلیارد دلار خسارت به سوریه وارد کرده است.

دولت سوریه پیش از آغاز بحران این کشور در اسفندماه سال ۱۳۸۹، روزانه ۳۸۷ هزار بشکه نفت از چاه‌های نفتی خود که عمدتا در استان‌های الرقه و دیرالزور واقع است برداشت می‌کرد که با ظهور و بروز گروه‌های تروریستی به ویژه داعش در سوریه این چاه‌ها به دست تروریست‌های داعش افتاد و این گروهک تروریستی از همان زمان با کمک ترکیه اقدام به برداشت، انتقال و فروش نفت به صهیونیست‌ها و دیگر مشتریان خود کرد.

ادامه سرقت نفت سوریه توسط نیروهای اشغالگر آمریکایی

با شکست گروه تروریستی داعش در سوریه در اواخر آبان ماه سال ۱۳۹۶ و پیش از آن در عراق توسط ارتش‌های این دو کشور و نیروهای مقاومت اسلامی، آمریکا که بازوی خود را در سوریه و عراق از دست داده بود، اقدام به تقویت نظامیان خود بدون اجازه و موافقت دولت دمشق در سوریه کرد. از همان زمان یانکی‌ها با ورود غیر قانونی به سوریه اقدام به سرقت و فروش نفت این کشور کرده‌اند که تاکنون نیز ادامه دارد.