روزنامه "هندلزبلات" در مطلبی نوشت: نرخ بالای تورم در انگلیس باعث شده که ساکنان به صرفه جویی روی آورند. در نتیجه، تولید ناخالص داخلی رشد حداقلی در این کشور پیدا کرده است. اکنون بسته میلیاردی نخست وزیر جدید باید به بهبود این شرایط کمک کند.

با توجه به افزایش قیمت ها و هزینه های انرژی، اقتصاد بریتانیا در ماه جولای به ندرت رشد داشته است. بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده در روز دوشنبه تولید ناخالص داخلی (GDP) دراین کشور تنها 0.2 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

اقتصاددانانی که در این نظرسنجی رویترز شرکت کردند انتظار داشتند رشد اقتصادی دو برابر افزایش یابد. بر اساس گزارش اداره ملی آمار انگلیس (ONS)، کاهش 3.4 درصدی تولید انرژی به ویژه نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان مصرف برق خود را به دلیل افزایش قیمت‌ها کاهش داده‌اند.

هزینه برق در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل 54 درصد افزایش یافت. بانک مرکزی لندن اخیرا هشدار داد که اقتصاد در خطر سقوط به سمت رکود در پایان سال قرار دارد.

افزایش ۵۴ درصدی هزینه برق در انگلیس

نرخ تورم در این جزیره در حال حاضر دو رقمی است. اقتصاددانان انتظار دارند که اطلاعات مربوط به قیمت مصرف کننده در ماه اوت که در روز چهارشنبه منتشر می شود، کمی افزایش یابد و به 10.2 درصد برسد. لیز تراس، نخست وزیر جدید انگلیس هفته گذشته طرحی چند میلیارد دلاری برای مقابله با بحران انرژی ارائه کرد.