به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، فیصل مقداد در گفتوگو با شبکه روسیا الیوم اعلام کرد که وضعیت کشورش یکسره شده و دیگر نیازی به یکسره کردن کار ندارد.

چند روزی است ارتش سوریه پس از هشدار به گروه‌های مسلح برای زمین گذاشتن سلاح خود و رها کردن گروگانها‌، مشغول پاکسازی مناطق ناارام از وجود تروریست‌هاست.

معاون ولید معلم وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که گروه‌های مسلح و لانه‌های آنان نمی‌تواند در برابر قدرتی که سوریه از آن برخوردار است، مقاومت کنند.

وی در این گفت‌وگو همچنین با اشاره به حمایت آمریک و فرانسه از گروهک‌های مسلح در سوریه، تاکید کرد که آمریکا و فرانسه در ریخته شدن خون مردم سوریه شریکند.

مقداد تاکید کرد که این دو کشور تروریست‌های سوریه را به سیستم‌های ارتباطی که در درگیری‌ها سلاح های مرگباری شمرده می‌شود، تجهیز کرده‌اند.

پیش از این آمریکا با اعتراف به تجهیز مخالفان سوریه به سیستم‌های ارتباطی، مدعی شده بود که این کمک، کمک غیرمرگبار است در حالی که این سیستم‌ها حرکت‌های تروریستی در سوریه را تسهیل می‌کرد.

این مقام سوری همچنین با اشاره به طرح کوفی عنان تاکید کرد که دمشق به طور کامل با طرح کوفی عنان فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه همکاری کرد و هیچ گاه به عنان «نه» نگفت.

قرار است امروز در شورای امنیت گزارش ژنرال رابرت مود رئیس ناظران بینالمللی در سوریه بررسی شود.