خبرگزاری فرانسه نوشت به نظر می رسد این برنامه نیز مشابه برنامه آموزشی انگلیس باشد که دولت انگلیس برای آموزش ۱۰ هزار نیروی نظامی غیرماهر از ماه ژوئیه آغاز کرده است.

«مورتن بودسکوف» روز سه شنبه در مصاحبه با خبرگزاری دانمارک در دیدار از کی یف گفت: آموزش هایی در دانمارک انجام خواهد شد. نمی توانم جزییات بیشتری ارائه دهم اما ارتش اوکراین در دانمارک آموزش خواهد دید.

دانمارک مانند دیگر کشورهای غربی در ماه آگوست وعده داد مربیانی را با ۱۳۰ افسر نظامی برای حمایت طرح آموزشی انگلیس به این کشور اعزام خواهد کرد.

اما آمادگی برای آموزش نیروهای اوکراینی در خاک دانمارک حمایت بیشتر اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اتحادیه اروپا از اوکراین را نشان می دهد.

ماه گذشته در کنفرانس کمک کنندگان به اوکراین که در کپنهاگ برگزاری شد ۲۶ کشور متعهد شدند ۱.۵ میلییارد یورو برای کمک به آموزش و تجهیزات نیروهای اوکراینی اختصاص دهند.

دانمارکی ها با اکثریت قاطع در یک همه پرسی در ماه ژوئن به پیوستن به سیاست دفاعی مشترک اتحادیه اروپا  رای دادند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: در روزهای اخیر، اوکراین چندین منطقه از جمله ده ها منطقه در شمال شرق را در یک ضد حمله برق آسا علیه نیروهای روسیه بازپس گرفته است.

با پیشروی کی یف، نخست وزیر استونی و رئیس جمهور لیتوانی روز سه شنبه از اروپا خواستند کمک های نظامی به اوکراین را افزایش دهد.

«کاجا کالاس» نخست‌وزیر استونی پس از تماس سه جانبه با امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و گیتاناس ناوسدا، رهبر لیتوانی، در توییتی نوشت: «اوکراین نشان می‌دهد که چگونه قدرت روحیه و رهبری می‌تواند به اندازه نیروی نظامی ناب حیاتی باشد. تمرکز ما اکنون باید بر افزایش و تقویت کمک های نظامی سریع باشد، این امر اوکراین را به پیروزی نزدیک تر می کند».

دانمارک سربازان اوکراینی را آموزش می‌دهد

ناوسدا در توییتر خود نوشت: «اوکراین برای پیشروی در مبارزه با تجاوز روسیه به سلاح نیاز دارد. حمایت غرب باید افزایش یابد».