روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» امروز (دوشنبه) نوشت: با توجه به حوادث اخیر و افزایش درگیری های نیروهای مقاومت با نظامیان رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، دفتر نخست وزیری این رژیم به دلیل تاثیرگذاری شاه اردن بر تشکیلات خودگردان فلسطین در تلاش است تا در حاشیه نشست های مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک زمینه دیدار یائیر لاپید (نخست وزیر موقت اسرائیل) با عبدالله دوم شاه اردن را فراهم کند.  

این روزنامه افزود: به دلیل برنامه های فشرده برای هر دو مقام، برگزاری این دیدار هنوز  قطعی نشده است.  

«یدیعوت آحرونوت» به نقل از دو مقام رژیم اسرائیل که آنها را بلندپایه توصیف کرده در عین حال اضافه کرد که دیدار «لاپید» و «عبدالله» ممکن است فردا (سه شنبه) برگزار شود.

در گزارش این روزنامه صهیونیستی آمده است که [رژیم] اسرائیل به دلیل نفوذ شاه اردن (عبدالله) بر فلسطینی‌ها (تشکیلات خودگردان) و با هدف بهبود هماهنگی امنیتی بین این رژیم و تشکیلات خودگردان فلسطین در روزهایی که کرانه باختری شاهد یک سری عملیات است تمایل زیادی به برگزاری چنین نشستی دارد.

در همین حال در این گزارش آمده است که به دلیل فشرده بودن برنامه شاه اردن و نخست وزیر رژیم صهیونیستی این دیدار قطعی نیست.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی رژیم اسرائیل در هفته‌های اخیر با همکاری اردن برای تحت فشار گذاشتن محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای تاثیرگذاری بر نیروهای امنیتی فلسطین در شمال کرانه باختری و توقف درگیری ها تلاش کرده است.

لاپید دست به دامن شاه اردن شد

در این گزارش آمده است که اهمیت برگزاری این نشست در زمانی است که احتمالاً تنش‌ها در حرم قدسی در قدس در طول اعیاد یهودیان برگزار می‌شود، موضوعی که صهیونیست ها را به شدت نگران می‌کند.

یدیعوت آحرونوت ادعا کرد که طرف اردنی در هفته‌های اخیر رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین را تحت فشار قرار داده تا درباره رای گیری در شورای امنیت سازمان ملل برای پذیرش فلسطین به عنوان یک کشور عضو کامل در سازمان ملل تبلیغ نکند.