حمله پهبادی به نفتکش میلیاردر صهیونیست

خبرگزاری «آسوشیتد پرس» چهارشنبه (۱۶ نوامبر، ۲۵ آبان) به نقل از یک مقام ادعا کرد نفتکش مرتبط با یک میلیاردر اسرائیلی با یک پهپاد حامل بمب در سواحل عمان هدف حمله قرار گرفت. 

طبق این گزارش، این مقام دفاعی ناشناس مستقر در غرب آسیا گفت این حمله سه‌شنبه در سواحل عمان رخ داد. «عملیات تجارت دریایی بریتانیا» سازمان نظامی انگلیسی در منطقه که بر رفت و آمد کشتی‌ها نظارت می‌کند به آسوشیتد پرس گفت: از این حادثه آگاه و در حال بررسی آن هستیم. 

مقام مذکور، نفتکش مورد حمله را «Pacific Zircon» با پرچم لیبریا شناسایی کرد. این نفتکش تحت مدیریت «کشتیرانی اقیانوس آرام شرقی» Eastern Pacific Shipping شرکت مستقر در سنگاپور متعلق به ایدان اوفر میلیاردر صهیونیست، فعالیت می‌کند. 

به نوشته آسوشیتد پرس، این شرکت و همچنین سفارت رژیم صهیونیستی در ابوظبی به درخواست واکنش درباره حمله مذکور پاسخ ندادند. 

حمله پهبادی به نفتکش میلیاردر صهیونیست

به گزارش عرب نیوز، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در واکنش به این خبر اعلام کرد، از وقوع حادثه در خلیج عمان در ارتباط با یک کشتی تجاری آگاه شده است. 

شرکت مالک نفتکش «پاسیفیک زیرکن» در خبری تکمیلی ادعا کرد این نفتکش در سواحل عمان مورد اصابت پرتابه قرار گرفته و بخش انتهایی آن بر اثر انفجار آسیب دیده اما خدمه آسیبی ندیده‌اند و هیچ آلودگی نفتی در آب وجود ندارد.