توقف فعالیت رسانه بزرگ آمریکایی در توییتر

در ادامه بحران‌های بی‌سابقه برای « توییتر »، شبکه خبری «سی‌بی‌اس» به تازگی اعلام کرده به دلیل تغییرات اعمال‌شده از سوی « ایلان ماسک » در این شرکت فعالیتش در وب‌سایت آن را متوقف کرده است. 

شبکه سی‌بی‌اس «ابهام‌های موجود» به دلیل تغییرات اعمال‌شده از سوی ایلان ماسک را دلیل توقف فعالیت خود در این بستر اعلام کرد. جانان ویگلیوتی، خبرنگار سی‌بی‌اس گفت: «با توجه به ابهام‌های موجود در خصوص توییتر، سی‌بی‌اس فعالیت خود در این رسانه اجتماعی را متوقف کرده و همزمان، فعالیت‌های آن را زیر نظر می‌گیرد.»

برخی از حساب‌های کاربری وابسته به سی‌بی‌اس در توییتر اندکی بعد بیانیه‌های مشابهی منتشر کرده و از توقف فعالیت خود خبر دادند. فعالیت حساب‌های @CBSNews، @CBSEveningNew و @CBSMornings از عصر جمعه متوقف شده است.

چند روزی است که مالکیت توئیتر طی قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری به ایلان ماسک رسیده و ثروتمندترین فرد جهان، خواب های بسیاری را برای این شبکه اجتماعی پر طرفدار دیده است. از روزی که ماسک روی صندلی مالکیت توئیتر نشست،‌ تغییرات بزرگی در این شبکه اجتماعی رخ داد.

با این حال، مشکلات توییتر از زمانی که او روی کار آمده گویا دوچندان شده‌اند. تعطیل شدن دفاتر «توییتر» بعد از استعفای گسترده برخی از زبده‌ترین نیروهای کار این شرکت تازه‌ترین اتفاقی است که این شرکت را در بحران فرو برده است. 

توقف فعالیت رسانه بزرگ آمریکایی در توییتر

قبل‌تر از آن اخراج گسترده کارمندان این شرکت در سراسر جهان خبرساز شده و واکنش‌هایی را هم ایجاد کرده بود.  یکی دیگر از این تغییرات که اکنون متوقف شده، قابلیت دریافت تیک آبی با خرید سرویس ۸ دلاری توئیتر آبی بود.

مجموعه‌ای از این بحران‌ها که بعد از آمدن «ایلان ماسک» تشدید شده‌اند موجب شده عده‌ای درباره احتمال از کار افتادن توییتر یا ورشکستگی آن گمانه‌زنی‌هایی مطرح کنند.

روزنامه گاردین در مطلبی در همین ارتباط به بررسی احتمال ورشکستگی توییتر پرداخته و نوشته برخی از کارکنان سابق این پلتفورم معتقدند که مشکلات پیش روی این شرکت در واقع مشکلات موجودیتی هستند.