آنکارا: جنگ اوکراین در ماه‌های آینده تشدید می‌شود

 «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری  ترکیه  امروز (جمعه) از احتمال تشدید عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دونباس خبر داد.

کالین در صفحه توئیتر خود نوشت: «به نظر می‌رسد جنگ  روسیه و اوکراین  در ماه‌های آینده تشدید شود. این به معنای کشتار بیشتر، ویرانی و بحران عمیق طولانی‌مدت است».

وی در ادامه ضمن اعلام مجدد آمادگی ترکیه برای کمک به حل‌وفصل این درگیری، گفت: «از آتش‌بس تا تبادل اسرا، از محموله غلات تا امنیت هسته‌ای، ترکیه به تلاش‌های فشرده خود برای باز کردن راه برای مذاکره ادامه خواهد داد».

پیش از این، «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه گفته بود با توجه به ادامه حمایت کشورهای غربی و آمریکا از کی یف، به نظر می رسد که جنگ در اوکراین به آسانی تمام نشود و در سال ۲۰۲۳ نیز ادامه یابد.

آنکارا: جنگ اوکراین در ماه‌های آینده تشدید می‌شود

دولت ترکیه از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دونباس و درگیر شدن ارتش اوکراین با این کشور، دو طرف را به نشستن پای میز مذاکره و حل کردن اختلافات از طریق گفتگو فراخوانده و چند بار پیشنهاد میزبانی دیداری بین «ولادیمیر پوتین» و «ولودیمر زلنسکی» رؤسای جمهور روسیه و اوکراین را داده است.

شامگاه پنجشنبه نیز «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با زلنسکی، پیشنهاد میانجی‌گری آنکارا برای کمک به حصول صلح پایدار بین کی‌یف و مسکو را داده بود.