احضار سفیر رژیم صهیونیستی در اردن

وزارت امور خارجه اردن ، عصر امروز (سه‌شنبه)، خبر داد که در پی عدم اجازه پلیس رژیم صهیونیستی به سفیر امان در تل‌آویو برای ورود به مسجد الاقصی، اردن سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرده است.

منابع عبری، عصر امروز، خبر داده بودند که پلیس رژیم صهیونیستی از ورود سفیر اردن به مسجد الاقصی به دلیل نداشتن مجوز ورود و اجازه قبلی ممانعت به عمل آورده است.

«سنان المجالی» سخنگوی وزارت امور خارجه اردن در بیانیه‌ای اعلام کرد که یادداشت اعتراضی «شدیداللحنی» به سفیر تل‌آویو تحویل داده شده تا هر چه سریع‌تر آن را به کابینه رژیم صهیونیستی تسلیم کند.

احضار سفیر رژیم صهیونیستی در اردن

طبق بیانیه منتشر شده در وب‌سایت رسمی وزارت خارجه اردن، امان تمام اقداماتی را که هدف آن مداخله مردود در امور مسجد الاقصی باشد، محکوم و تأکید کرده است که اداره امور مسجد الاقصی بر عهده وزارت اوقاف این کشور می‌باشد و منحصرا اردن اجازه مدیریت تمام امور مسجد الاقصی را دارد.

اردن همچنین ضمن اشغالگر خواندن رژیم صهیونیستی بر لزوم پایبندی این رژیم به حقوق بین‌الملل به‌ویژه حقوق بین‌الملل بشردوستانه در ارتباط با شهر قدس اشغالی و مسجد الاقصی تأکید کرد.

 حدود دو هفته پیش نیز به خاطر ورود غیرقانونی وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، وزارت امور خارجه اردن سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرده بود. 

پس از این اقدام وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، شماری از نمایندگان پارلمان اردن در واکنش به هتک حرمت مسجدالأقصی، خواستار اخراج سفیر این رژیم از کشورشان شده بودند.