مردم انگلیس گرسنه در خیابان هستند

« رجب طیب اردوغان » رئیس جمهور ترکیه گفت که مردم کشورهایی نظیر انگلیس نمی‌توانند سرنوشت کشورشان را تعیین کنند.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنانش در واکنش به تصویری که اخیرا مجله اکونومیست از وی منتشر کرده، گفت: «آنجا، مردم در خیابان گرسنه هستند. آنها نمی‌دانند چه کار کنند. این فرانسه است، آن انگلستان، آن هم آلمان».

مجله اکونومیست که از پرتیراژترین رسانه‌های انگلیس به شمار می‌رود، در شماره اخیر خود به انتقاد از حکمرانی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و پیروزهای مکررش در انتخابات‌های این کشور، تصویری از او در لباس تاریخی حاکمان عثمانی را با عنوان «دموکرات یا سلطان؟» منتشر کرد.

«فخرالدین آلتون» رئیس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه نیز به طرح جلد مجله اکونومیست درباره اردوغان واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت: بنا به خواست خود پایان دموکراسی ترکیه را با الفاظ رکیک، اطلاعات نادرست و تبلیغات گستاخانه اعلام می‌کنند».

او در ادامه می‌نویسد: این مجله باری دیگر تصویر خود از ترکیه را بر اساس جهل فکری کسل‌کننده‌ و تکراری‌اش، آن هم به طور عمدی با گفتن این جمله که «دوباره شروع کرده‌اند»، به نمایش گذاشت.

آلتون افزود: «‌شاید آن‌ها با تکنیک‌های بازاریابی و انتشار تیترهای افراطی و تصاویر تحریک آمیز، بدین شکل قادر به فروش به اصطلاح مجلات خود شده‌اند، اما باید به خوانندگان یادآوری کنیم که این روزنامه‌نگاری جعلی و مبتنی بر تبلیغات ارزان و اطلاعات نادرست است».

 مردم انگلیس گرسنه در خیابان هستند

رئیس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه با اذعان به اینکه «مردم ترکیه بارها تعهد خود را به دموکراسی، برابری و آزادی نشان داده‌اند»، گفت: «نظام سیاسی ترکیه مصیبت‌های زیادی از جمله کودتای شکست‌خورده ۱۵ جولای ۲۰۱۶ که طی آن مردم خونشان را در راه حفظ دموکراسی فدا کردند، پشت سر گذاشته است».