کانادا اولین تانک «لئوپارد ۲» را به اوکراین ارسال کرد

 بعد از موافقت آلمان با ارسال تانک‌های «لئوپارد ۲» به اوکراین و اجازه داده به کشورهای دارنده این تانک‌ها برای ارائه آنها به کی‌یف، دولت کانادا اولین دستگاه تانک را به این کشور ارسال کرد.

«آنیتا آناند» وزیر دفاع کانادا شامگاه شنبه اعلام کرد که دولت اُتاوا اولین دستگاه تانک لئوپارد-۲ را با استفاده از یک هواپیمای ترابری نظامی، به اوکراین ارسال کرده است.

آناند در صفحه توئیتر خود با انتشار کلیپی از لحظه بارگیری تانک لئوپارد در هواپیما، نوشت: «امروز، یک هواپیمای نیروی هوایی کانادا حامل اولین دستگاه تانک لئوپارد۲، از فرودگاه هالیفکس بلند شد تا آن را به اوکراین منتقل کند».

وی در ادامه افزود: «کانادا در کنار مردم اوکراین استفاده و ما به ارائه ابزارهایی که نیروهای مسلح اوکراین برای پیروزی به آن نیاز دارند، ادامه می‌دهیم».

وزیر دفاع کانادا پیش از این نیز گفته بود که دولت این کشور قصد دارد در مجموع ۴ دستگاه تانک لئوپارد۲ را به اوکراین ارسال کند و محموله‌های دیگر طی هفته‌های پیش رو ارسال می‌شوند.

کانادا اولین تانک «لئوپارد ۲» را به اوکراین ارسال کرد

این در حالی است که «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین با بیان اینکه نیروهای روسیه قادر به مقابله با تانک‌های غربی و نابودی آنها در اوکراین هستند، هشدار داده بود که تانک‌های ارسالی غرب به اوکراین، در آتش خواهند سوخت.