به گزارش افکارنیوز به نقل از کیهان ،دويچه وله افزود: حماس و اخوان المسلمين به لحاظ تئوريك و مذهبي به هم نزديك اند. حماس در سال ۱۹۸۷به عنوان شاخه اخوان المسلمين در سرزمين هاي فلسطيني نشين آغاز به كار كرد. بنابراين از اين پس اسرائيل نمي تواند عليه حماس دست به كاري بزند بدون آنكه حاميان مصري اين گروه را خشمگين سازد. اسرائيل بيم آن دارد كه پيروزي مرسي باعث شود صلح بين اين كشور و مصر به خطر بيفتد. يكي از نمايندگان دولت اسرائيل به روزنامه اسرائيلي هاآرتص گفته است جهان زماني كه ما بهار عربي را زمستان اسلامي ناميديم، به ما خنديد اما الان همه مي فهمند، وضعيت چگونه است.

این گزارش می افزاید: به ویژه برخی از اظهارنظرهای رئیس جمهور جدید مصر در مورد تقویت رابطه با تهران هشداری برای اسرائیل تلقی شده است. اسرائیل وجود یک محور اسلامی آن هم در همسایگی خود را «فاجعه» ای می داند.

دویچه وله خاطرنشان کرد: در خیابان های تل آویو برخلاف غزه فضایی دیگر حاکم است. یک تاجر ۴۷ ساله اسرائیلی در تل آویو درباره پیروزی مرسی به خبرنگار خبرگزاری آلمان گفت این یک بدبیاری واقعی برای اسرائیل است. «حماس در غزه، حزب الله در شمال، این وضعیت تا کی قرار است ادامه پیدا کند؟ تا جایی که اردن هم فرو بریزد و اسرائیل توسط متعصب هایی که دلشان می خواهند ما را به دریا بیاندازند، محاصره شود؟»

یادآور می شود رادیو اسرائیل روز گذشته تحلیلی از خود محافل سیاسی این رژیم نوشت: پیروزی نامزد اسلامگرای اخوان المسلمین در انتخابات ریاست جمهوری مصر ممکن است نقشه خاورمیانه را به کلی دگرگون سازد.

سردبیر روزنامه القدس العربی نیز به نگرانی فزاینده رژیم صهیونیستی از روی کار آمدن محمد مرسی اسلام خواه در مصر پرداخته و نوشت: فصل بهار روابط مصر و رژیم اسرائیل به پایان رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی العالم، عبدالباری عطوان در یادداشتی با عنوان «ماتم اسرائیل به خاطر مرسی» آورده است: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در زمره تبریک گویندگان به رئیس جمهوری جدید مصر نبود. اسرائیلی ها از همه بیشتر نگران هستند زیرا صلح سرد آنها با بزرگترین کشور عربی که ۳۴ سال برای آنها ثبات به ارمغان آورد در حال از بین رفتن است. عمده نگرانی اسرائیل به خاطر پیمان کمپ دیوید و همکاری امنیتی آنها با مصر، تغییر رؤسای دستگاه های امنیتی و حضور رئیس دستگاه اطلاعاتی اسلام خواه به جای «مراد موافی» است.

وی می افزاید: مصر به طور حتم به سوی مرحله ای از تغییرات گام برمی دارد که به نفع آمریکا و اسرائیل نیست و ماه عسل اسرائیل و مصر به سر آمده است و گواه آن حالت سرخوردگی ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان، حذف احمد شفیق مورد حمایت اسرائیل و جشن های گسترده در نوار غزه است.