به گزارش افکارنیوز، روزگار نو به نقل از خبرگزاری بخدی افغانستان نوشت: نجيب الله که باشنده ولسوالي دهيك غزني است، عاشق دختری شده كه فعلا در ساحه پلان سوم شهر غزني زندگي مي كند.

این جوان به کمک طالبان می خواست خانواده دختر را بترساند که هنگام پرتاب ماین از سوی ماموران امنیتی دستگیر شد.

او زمانی که متوجه می شود دختر مورد علاقه اش با مرد دیگری نامزد شده است، به پدر دختر اخطار می دهد که اگر نامزدی دختر خود را با آن مرد فسخ نکند، او به کمک طالبان خانواده او را مورد حمله قرار می دهد.

نجیب الله چند نامه اخطاریه را که به گفته او طالبان برایش نوشته است، به منزل دختر می اندازد.
در این نامه ها از سوی طالبان به پدر دختر هشدارداده شده است که نامزدی دخترش(معشوقه نجیب الله) را با مرد دوم فسخ کند.نجیب الله می گوید که این نامه ها به زبان پشتو، توسط قومندان های طالبان نوشته می شده است.
گفتنی است که مهر یا امضای خاصی که رسمی بودن این نامه را تایید کند؛ در پای آن به چشم نمی خورد.

نجیب الله به دنبال پخش این نامه ها هفته گذشته(شب پنجشنبه) با چند بمب دستی شب هنگام به سراغ منزل دختر می رود.

مسوولان امنیتی ولایت غزنی می گویند که نجیب الله یک بمب دستی را در داخل منزل معشوقه اش پرتاب کرد اما زمانیکه می خواست بمب دستی دوم را پرتاب کند، توسط سربازان امنیت ملی دستگیر شد.

مسوولان امنیتی در ولایت غزنی می گویند که نجیب الله یک بمب دستی را در داخل منزل معشوقه اش پرتاب کرد اما زمانیکه می خواست بمب دستی دوم را پرتاب کند، توسط سربازان امنیت ملی دستگیر شد.

سید امیر شاه سادات رئیس امنیت ملی غزنی با تایید این ماجرا به خبرگزاری بخدی گفت که این جوان را به اتهام ارتباط با طالبان و اخلال امنیت شهروندان غزنی بازداشت کرده اند.
به گفته سادات، نجیب الله در جریان تحقیقات ابتدایی به برخی از موارد جرمی خود اعتراف کرده است.
خبرگزاری بخدی با وجود تلاش های زياد نتوانست که ديدگاه خانواده دختر را به دست آورد.