به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: آتش گستردهای در نزدیکی مکانهای گردشگری ایالت "کلورادو" آمریکا روز گذشته شعلهورتر شد و ۳۲ هزار نفر از مردم این منطقه مجبور به ترک خانههای خود شدند.

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که شدت شعله‌های آتش به اندازه‌ای بود که خانه‌های بیشماری در ایالت کلورادو در آتش بلعیده شدند.

" جان هیکنلوپر " فرماندار ایالت کلورادو شب گذشته با بالگردی به سمت شهر پرواز کرد تا با به طور مستقیم با مسئولان آتش‌نشانی دیدار کند و در منطقه‌ درگیر در آتش‌سوزی گشتی بزند.

به گفته فرماندار کلورادو، آتش‌سوزی مذکور یکی از چندین آتش‌سوزی است که در سراسر این ایالت صورت گرفته است و ۴ نفر در سال جاری میلادی بر اثر آتش‌سوزی در این ایالت جان خود را از دست داده‌اند.

صبح روز شنبه آتش‌نشانان منطقه کلورادو گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی در جنگل‌های این منطقه دریافت کردند. این آتش‌سوزی با آتش‌سوزی‌های منطقه " نیومکزیکو " که از روز جمعه شروع به گسترش کرده و نهایتا منطقه‌ای به وسعت حدود ۲.۵ هکتار را در برگرفته بود، همراه شد.

تلاش برای مهار این آتش سوزیهای همچنان ادامه دارد، با این حال وزش باد در این مناطق موجب شده تا عملیات مهار آتش، با مشکل مواجه شود.