اعدام یک جوان دیگر در عربستان

وزارت کشور عربستان سعودی روز سه‌شنبه از اجرای حکم اعدام یکی دیگر از جوانان شهر «قطیف» در شرق این کشور خبر داد.

وزارت کشور عربستان سعودی در بیانیه‌ای مدعی شد که یک سعودی به نام «احمد بن علی بن معتوق  آل بدر »  به دلیل ارتباط با کشوری متخاصم و خروج غیرقانونی اعدام شده است.  همچنین مدعی شد که فرد اعدام شده، در حال آموزش استفاده از سلاح بوده و برای انجام حملات آماده می‌شده است.

وزارت کشور عربستان همچنین  اعلام کرد که احمد بن علی بن معتوق  آل بدر استفاده از سلاح را آموزش می‌داده و سلاح نیز قاچاق کرده است تا طرح خود را عملیاتی کند که هدف از آن، «اخلال در امنیت» این کشور بوده است.

وزارت  عربستان سعودی روز دوشنبه نیز  از اعدام سه جوان شیعه اهل «قطیف» به ادعای «اقدام علیه امنیت ملی» این کشور خبر داد.

وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرد که  حکم اعدام «حیدر بن حسن بن عبدالله مویس»، «حسن بن عیسی بن احمد آل مهنا» و «محمد بن ابراهیم بن جعفر امویس»  پس از حکم دادگاه کیفری ذی‌صلاح صادر شده است.

اعدام یک جوان دیگر در عربستان

بر اساس این بیانیه، اتهام این سه جوان اهل قطیف آموزش کار با سلاح و ساخت بمب در یک پادگان خارج از این کشور و متعلق به یکی از گروه‌های ضد عربستان سعودی عنوان شده و این درحالی است که مخالفان سعودی اعلام کردند این سه جوان به دلیل فعالیت سیاسی اعدام شده‌اند.

مخالفان سعودی اعلام کردند که این سه جوان شیعه در سال 2013 بازداشت شدند و به مدت 10 سال در زندان های سعودی تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفته اند.