صهیونیست‌ها جنگ با حزب الله را شبیه‌سازی کردند

 روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم در مطلبی اقدامات رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از شکست در نبرد با حزب‌الله لبنان را با استناد به منابع عبری زبان مورد بررسی قرار داد.

این رسانه آورده است: حزب‌الله تهدیدی راهبردی برای رژیم صهیونیستی به شمار می‌آید و احتمال رویارویی میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان به بیشترین حد ممکن رسیده است. در همین راستا ارتش رژیم صهیونیستی از رزمایش نظامی تیپ چتربازان این رژیم در یکی از روستاهای قبرس که از نظر پستی و بلندی‌های زمین شبیه به اراضی لبنان است، پرده برداشت. این رزمایش جهت شبیه‌سازی رویارویی با رزمندگان حزب‌الله در جنگ آتی میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان برگزار شده است.

امیر بوحبوط، خبرنگار نظامی سایت عبری زبان واللا در این رابطه گفت: این تمرینات روی تحلیل داده‌های اطلاعاتی کنونی ارتش و ترجیح مبارزان حزب‌الله به جنگ از راه دور، استفاده از توپخانه، موشک و تک‌تیراندازها و دوری از نبرد نزدیک با ارتش اسرائیل تمرکز داشته است.

وی اذعان کرد که ارتش رژیم صهیونیستی اطمینانی درباره اطلاع از محل استقرار سکوهای پرتاب موشک، انبارهای سلاح و مخفیگاه‌های حزب‌الله لبنان ندارد، زیرا میزان دقیق‌بودن یا فریبنده‌بودن داده‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در این خصوص مشخص نیست.

بوحبوط به نقل از منابع امنیتی مطلع صهیونیست افزود: این تمرینات روی صعود نظامیان از مناطق پرشیب، هماهنگی آنان با بالگردهای منتقل‌کننده نظامیان به میدان نبرد و مداوای زخمی‌ها در اسرائیل و یا اجرای عمل جراحی در میدان جنگ تمرکز داشته است. این در حالی است که تغییر داده‌های اطلاعاتی می‌تواند نقشه‌های حمله به ویژه نقشه‌های کشف محل مسئولان بلندپایه حزب‌الله را هرچند ساعت یکبار تغییر دهد.

صهیونیست‌ها جنگ با حزب الله را شبیه‌سازی کردند

وی محل اجرای این تمرینات نظامی را از نظر زمین سنگی، پوشش گیاهی فراوان، گرمای شدید هوا و رطوبت بالا که حرکت نظامیان را دشوار می‌کند، بسیار شبیه به مواضع حزب‌الله در روستاهای لبنان عنوان کرد و هدف از آن را تشخیص مواضع استقرار سکوهای پرتاب موشک حزب‌الله، یافتن محل فعالان و سپس تعیین محل مراکز فرماندهی و کنترل عملیات آن اعلام کرد و اذعان نمود که تردیدهای بسیاری درباره تحقق این اهداف وجود دارد.

منابع نظامی عبری زبان اعلام کرده‌اند که رزمایش‌های نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در راستای دستورهای صادره از سوی مقامات صهیونیست پس از شکست رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه مبنی بر افزایش عملیات‌های زمینی در عمق خاک لبنان با هدف ایجاد آشفتگی در توانایی عملیاتی حزب‌الله برای برنامه‌ریزی نظامی و اشغال اراضی لبنان در صورت امکان، به انجام می‌رسند. این در حالی است که جنگ‌های اخیر رژیم صهیونیستی با غزه که خطر کمتری نسبت به حزب‌الله دارد، ثابت کرده است که رژیم صهیونیستی علاقه زیادی به نبرد زمینی ندارد؛ چرا که از کشته، زخمی و اسیرشدن ده‌ها نظامی خود می‌هراسد.

[شبیه‌سازی جنگ با حزب الله از سوی صهیونیست‌ها در قبرس]

به اذعان سایت عبری زبان واللا، یکی از امور مهمی که فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی در جریان نبرد با حزب‌الله لبنان دست کم گرفته بودند این بود که گمان می‌کردند حزب‌الله موشک‌های کورنت کم‌تعدادی را در اختیار دارد، اما با کشته‌شدن ۲۷ نظامی اسرائیلی در نتیجه به کارگیری این موشک‌ها از سوی حزب‌الله غافلگیر شدند.

این سایت بیشترین زیان صهیونیست‌ها را بمباران منطقه برج البراجنه با ۲۳ تن مواد منفجره عنوان کرد. رژیم صهیونیستی گمان می‌کرد که سید حسن نصرالله در این منطقه حضور دارد.

از دیگر شکست‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی که واللا به آن اشاره کرده در اختیارداشتن موشک‌های ضدکشتی از سوی حزب‌الله لبنان و در نتیجه هدف قرارگرفتن یکی از کشتی‌های جنگی این رژیم در مقابل ساحل بیروت است.

واللا تجهیز اراضی آزادشده لبنان در سال ۲۰۰۰ توسط حزب‌الله به عنوان میدان نبرد آتی را نیز یکی دیگر از شکست‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی عنوان کرد. نتایج این شکست اطلاعاتی در قالب نبرد بنت جبیل و خسارات وارده به ارتش رژیم صهیونیستی در جریان این نبرد نمود پیدا کرد.