دست‌وپا زدن صهیونیست‌ها برای عادی‌سازی روابط با ریاض

 تساحی هنگبی، رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از پیشرفت بزرگ مذاکره آمریکا و عربستان در پرونده عادی سازی روابط ریاض و تل‌آویو خبر داد، اما گفت امضای این توافق نزدیک نیست.

به گزارش پایگاه اینترنتی خبرگزاری شهاب؛ رئیس شورای امنیت داخلی رژیم اشغالگر گفت:  کاخ سفید در تکذیب گزارش عادی سازی عجله کرد و در این مورد حق داشت.مسائل در شرف امضا نیست، اما قطعا پیشرفت زیادی در گفت و گوی میان آمریکا و عربستان وجود دارد. 

 روزنامه معاریو به نقل از ایلی کوهن، وزیر خارجه رژیم اشغالگر مدعی شد: عربستان به اندازه اسرائیل از عادی سازی روابط بهره خواهد برد. آمریکا در پیشبرد توافق صلح میان عربستان و اسرائیل منافعی دارد، زیرا این امر به ثبات منطقه و کاهش بهای سوخت کمک خواهد کرد و دستاورد مهمی برای جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پیش از انتخابات خواهد بود.

معاریو افزود:  بهره عربستان از چنین توافقی کمتر از بهره‌ی اسرائیل نیست، زیرا این توافق به ریاض کمک و در‌ها را به روی فرصت‌های جدید برای همکاری اقتصادی و فناوری میان اسرائیل و عربستان باز خواهد کرد.

دست‌وپا زدن صهیونیست‌ها برای عادی‌سازی روابط با ریاض

کوهن در ادامه ادعا کرد: توافقات «ابراهیم» که به رونق و رشد روابط میان اسرائیل و امارات عربی متحد منجر شد و در توافق تجارت و گردشگری و سرمایه گذاری بازتاب داشته است و از پتانسیل‌های عظیم نهفته در توافق اسرائیل و عربستان- که رهبر جهان اسلام است- حکایت دارد.

 بر اساس بیانیه ها؛ عربستان پیشتر بار‌ها اعلام کرده بود دستیابی به راهکاری برای مناقشه میان اسرائیل و فلسطین بر اساس تشکیل دولت فلسطین به مرکزیت قدس شرقی است و این امر شرط عادی سازی روابط با تل آویو است.