وکیل ترامپ خود را تسلیم زندان کرد

 جان ایستمن، وکیل سابق دونالد ترامپ و اسکات هال، ناظر نظرسنجی جمهوری خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ و از متهمان پرونده انتخابات رییس جمهور سابق آمریکا خود را تسلیم زندان آتلانتا کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مسئولان قضایی پرونده کیفری ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کردند که انتظار می‌رود ۱۸ متهم باقی مانده این پرونده از جمله شخص دونالد ترامپ تا روز جمعه خود را تسلیم مقامات قضایی کنند.

ترامپ قرار است فردا پنجشنبه خود را تسلیم مسئولان زندان جورجیا کند. او در تمامی جلسات دادگاه اتهامات مربوط به خود در سال ۲۰۲۰ را در جهت بر هم زدن نظم عمومی و تغییر نتیجه انتخابات رد کرده و مدعی شده تمام این پرونده با انگیزه سیاسی دنبال می‌شود.

ایستمن، وکیل و از مشاوران اصلی رییس جمهور سابق آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده برای پیگیری کیفرخواست و اتهامات مربوط، خود را تسلیم زندان کرده است.

تلویزیون سی‌ان‌ان پیشتر گزارش داده بود که دونالد ترامپ قرار است طبق ضرب‌الاجلی که دادگاه جورجیا برایش تعیین کرده، طی پنج‌شنبه الی جمعه این هفته خود را به زندان فولتون در آتلانتا معرفی کند.

در کیفرخواست بلند بالای ۹۸ صفحه‌ای دادگاه، ۱۹ متهم (۱۸ مقام سابق به همراه دونالد ترامپ) و ۴۱ فقره اتهام ذکر شده است. همه افراد مذکور به «عدم تمکین در برابر قانون» متهم شده‌اند؛ اتهامی که می‌تواند تا ۲۰ سال حبس به دنبال داشته باشد.

وکیل ترامپ

علاوه بر دونالد ترامپ، ۱۸ مقام دیگر از جمله «مارک میدوز» رئیس دفتر کاخ سفید در زمان ترامپ و بسیاری از وکلای فعلی و سابق مانند «رودی جولیانی» که زمانی از مدافعان سابق ترامپ بود، متهم هستند. همه این افراد لیست بلند بالا به «بی‌اعتبار کردن پیروزی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰» متهم هستند.

سی‌ان‌ان در گزارش جدید خود نوشت، ترامپ پس از توافق اولیه جهت آزادی با وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری، قصد دارد روز پنج‌شنبه خود را تسلیم زندان فولتون کند.