پناهندگان اوکراینی عامل اختلاف شدید بین وزرای کابینه رژیم صهیونیستی

  روزنامه هاآرتص نوشت، رژیم صهیونیستی هنوز بیمه درمانی پناهندگان اوکراینی را تمدید نکرده است که دو هفته و نیم پیش منقضی شده و حدود ۱۴۰۰۰ نفر بدون پوشش بهداشتی مانده‌اند. علاوه بر این، در نیم سال گذشته کلیه خدمات ارائه شده به این پناهندگان کاهش یافته یا متوقف شده است.

این روزنامه نوشت، وزارتخانه‌های صهیونیستی دلیل این حذف حمایت حداقلی از پناهندگان جنگی را تمدید خدمات بهداشتی عنوان می‌کنند در حالی که برای تمدید این خدمات هیچ گونه آمادگی ندارند.

هاآرتص نوشت، تمدید بیمه با مشکل مواجه می‌شود زیرا رژیم صهیونیستی موفق نشده بودجه‌ای برای آن بیابد چرا که باید حداقل ۴۰ میلیون شکِل برای عمل به حداقل تعهد خود در این زمینه فراهم کند.

این روزنامه نوشت، رفتار کابینه راستگرای رژیم صهیونیستی با این پناهندگان اوکراینی غیر منتظره نیست زیرا صندوق این نهاد را غارت می‌کند تا جیب بخش‌های نزدیک به آن را پر کند و با این حساب نمی‌تواند بودجه‌ای برای درمان این پناهندگان پیدا کند.

پس از اینکه هاآرتص انقضای بیمه این پناهندگان را منتشر کرد، بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی و رهبر حزب تندروی «صهیونیسم مذهبی» پاسخ داد: ما به این ایمان داریم، آنها از جنگ فرار کردند و ما آنها را پذیرفتیم و با آغوش باز به استقبال از آنها ادامه خواهیم داد. هاآرتص به طعنه در این باره نوشت: در واقع، ایمان یک طرف است و تامین بودجه طرف دیگر.

یک منبع ارشد در یکی از وزارتخانه‌های رژیم صهیونیستی گفت، وزیر دارایی هفته پیش ۷۰۰ میلیون شکِل برای شهرک سازی در کرانه باختری اختصاص داد، میتوانست ۴۰ میلیون شکل برای درمان این پناهندگان پیدا کند. پس وزیر دارایی باید لطف کند و پول بیاورد.

پناهندگان اوکراینی عامل اختلاف شدید بین وزرای کابینه رژیم صهیونیستی

هفته پیش مدیرکل دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وزارتخانه‌های رفاه،  بهداشت و داخلی خواسته بود، بودجه درمان این پناهندگان را تامین کنند. الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی هم به همتای اوکراینی خود قول داده بود بیمه درمانی این پناهندگان را ظرف ۴۸ ساعت درست کند و در مقابل وعده کرد که یهودیان بدون هیچ گونه مشکلی وارد شهر «اومان» اوکراین شوند، مساله‌ای که به نوشته هاآرتص برای کابینه نتانیاهو بسیار مهم است.

این روزنامه نوشت، اما وزیران رفاه و داخلی آماده تامین این بودجه از درآمد وزارتخانه‌های خود نیستند زیرا معتقدند وزارت دارایی باید این‌ بودجه را بپردازد وزارت دارایی هم امتناع می کند.

هاآرتص نوشت، از پناهندگان اوکراینی خواسته شده در اوج درمان بیمارستان‌ها را ترک کنند. دیوان عالی رژیم صهیونیستی باید این هفته به کابینه دستور دهد ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را به پناهندگان فورا از سر بگیرند.